Tanya Kilitkayalı

Tanya Kilitkayalı MasterChef Türkiye yarışması ise tüm Türkiye’ye ismini duyurmayı başarmıştır. Hakkında ise bir çok soru merak konusudur. Kaç yaşında? aslen nereli? boyu, kilosu kaç? evli mi? eğitimi, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1994 yılında dünyaya gelen Tanya Kilitkayalı aslen Kıbrıs’lıdır ve Kıbrıs’ta doğmuştur. Doğu Akdeniz Üniversitesi Turizm Fakültesi’nden mezun olmuştur. Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü’nde Yüksek Lisans yaparak eğitimini tamamlamıştır.

Türkiye’de özellikle ekran severler tarafından katıldığı Masterchef Türkiye 2020 yarışması ile tanınmıştır. Yarışmada ilk 16’ya kalmış, ardından takımlar belli olmuş ve yaptığı tulumba tatlısının en iyi seçilmesi sonrası Mavi Takımın kaptanı olan isim olmuştur.

Öğretim görevlisi olan Tanya, Masterchef adlı yarışmaya Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden katılmıştır. Çocukluk yıllarından itibaren, annesi ile birlikte yaşadığı Kilitkaya Köyü’nde bir aile işletmesinde yöresel tatlar hazırlamıştır. Yarışmaya katılan ve aynı anda yarıştığı Celal ile üniversite döneminden bir arkadaşlıkları bulunmaktadır. Yarışmanın jürileri ise Somer Sivrioğlu, Danilo Zanna ve Mehmet Yalçınkaya‘dır.

Tanya Kilitkayalı evli mi? sevgilisi kim?

20 Ocak 2020 tarihinde nişanlanmıştır. Nişanlısı, sevgilisi Ulaş Mullacuma ile mutlu birlikteliği devam etmektedir. Resmi sosyal medya hesaplarında sık sık mutlu birlikteliklerini takipçileri ile paylaşmaktadır. Yarışma öncesi günümüz itibariyle resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 18,9bin civarındadır. Ancak her geçen gün bu sayı artış göstermektedir.

Maalesef henüz çok merak edilen burcu nedir? boyu ve kilosu gibi diğer bilgilerine ulaşılamamıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz