Karsu

Karsu özellikle ülkemizde yaşanan deprem felaketi ile merak edilen isim olmuştur. Müzik dünyasının başarılı isimlerinden olan başarılı sanatçı hakkında merak edilenler. Kısaca kariyeri, albümleri, hayatı ve biyografi bilgileri.

Karsu Kimdir?

Karsu Dönmez şarkıca, piyanist ve müzisyen. Pop, caz ve Türk müziğini kendine özgü karışımı ile dünya’da 20’den fazla ülke de sahne almıştır. 3 kez New York’taki ünlü Carnegie Hall’da ve iki kez de North Sea Jazz’da çalmıştır.

İlk albüm çalışması olan “Confession” 2012 yılında yayınlanmıştır. Ardından 2016 yılının Haziran ayında, “Colors” adlı albüm çalışmasını müzik severler ile buluşturmuştur.

Dünyanın dört bir yanında konserler veren ünlü isim Türkiye’ye de gelmiş ve geldiği sene biletleri Türkiye’de tükenmiştir. 2019 yılında ismi ile çıkardığı albüm, kendi yazdığı İngilizce ve Türkçe şarkı sözlerinden oluşmaktadır.

Müzik kariyerinin yanı sıra hobi olarak yemek dünyası ile ilgilenmeye başlayan başarılı isim, Karsu’s Kitchen Karsu‘nun Mutfağı isimli YouTube video kanalı ile videolar paylaşmıştır. Ayrıca aynı isim de bir de yemek kitabı bulunmaktadır.

2021 yılında İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile de youtube video kanalında paylaşım da bulunmuştur.

Karsu Nereli?

Karsu Hatay’lıdır. Aslen baba tarafından Hatay Antakya’lıdır. İsmi Hatay’da bulunan Karsu Köyü’nden gelmektedir.

Karsu Kaç Yaşında?

Karsu 32 yaşındadır. Doğum tarihi 19 Nisan 1990, burcu koç, doğum yeri Hollanda Amsterdam.

Ne Mezunu?

Ünlü sanatçı Hollanda Amsterdam’da dünyaya gelmiştir. Üniversite eğitimini Amerika’da tamamlamış, anne ve babası Türk’tür. Ailesi geçmiş yıllarda Hollanda’ya göç etmişlerdir. Hollanda’daki Amerikan Büyükelçiliği’nin verdiği bir burs ile Amerika’ya giden ünlü sanatçı, Rhoad Island Üniversitesi’nde şan eğitimi almıştır.

Kendisini caz sanatçısı olarak tanımlamaktadır. 14 yaşına kadar klasik müzik eğitimi almış ilk sahne deneyimini Hollanda Amsterdam’da aynı zamanda garson olarak çalıştığı ve babasının sahibi olduğu Kilim isimli Restaurant’ta gerçekleştirmiştir. Doğup büyüdüğü Hollanda’da bir yarışmaya katılmış ve yarışmayı kazanarak müzik kariyerinin başlangıcını yapmıştır.

Kendisini tam olarak Piyanist, besteci, aranjör ve söz yazarı olarak tanımlayabiliriz. Bugüne kadar dünyada 200 Türkiye’de ise 50’nin üzerinde konser vermiştir. Sanatçı kişiliğinin yanı sıra duyarlılığı ilede gündeme gelen ünlü isim, Atina’da Happy Caravan isimli Suriyeli mülteciler için bir okul açmıştır.

Bugüne kadar Live Aan’t IJ, Confession ve Colors isimli üç albüme imzasını atmıştır. İngilizce ve orta düzeyde Türkçe bilmektedir.

2023 yılında deprem felaketinin ardından başlattığı yardım kampanyaları ve seslendirdiği Neredesin Sen isimli şarkı ile büyük ilgi uyandırmıştır. Hatay’da yaşanan deprem sonrasında ailesinden ve akrabalarından yitirdiği isimler olmuştur.

Resmi instagram hesabı @karsudonmez ‘dir. Resmi twitter hesabı @karsudonmez resmi youtube video kanalı ise @karsukarsu ‘dur. Resmi web sitesi üzerinden hakkında güncel gelişmelere, iletişim bilgilerine ve diğer bilgilere ulaşabilirsiniz.

https://www.karsu.nl

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz