Karsu

0

1990 yılında dünyaya gelen Karsu Dönmez Hollanda Amsterdam doğumludur. Koç burcudur. Üniversite eğitimini Amerika’da alan Karsu Dönmez’in anne ve babası Türk’tür. Geçmiş yıllarda Hollandaya göç etmişlerdir. Baba tarafından aslen Hatay Antakya’lıdır. Soyismi Hatay’da Karsu köyü’nden gelmektedir.

Kendisini caz sanatçısı olarak tanımlamaktadır. 14 yaşına kadar klasik müzik eğitimi almış ilk sahne deneyimini Hollanda Amsterdam’da aynı zamanda garson olarak çalıştığı ve babasının sahibi olduğu Kilim isimli Restaurant’ta gerçekleştirmiştir. Doğup büyüdüğü Hollanda’da bir yarışmaya katılmış ve yarışmayı kazanarak müzik kariyerinin başlangıcını yapmıştır.

Kendisini tam olarak Piyanist, besteci, aranjör ve söz yazarı olarak tanımlayabiliriz. Bugüne kadar dünyada 200 Türkiye’de ise 50’nin üzerinde konser vermiştir. Sanatçı kişiliğinin yanı sıra duyarlılığı ilede gündeme gelen ünlü isim, Atina’da Happy Caravan isimli Suriyeli mülteciler için bir okul açmıştır.

Bugüne kadar Live Aan’t IJ, Confession ve Colors isimli üç albüme imzasını atmıştır. İngilizce ve orta düzeyde Türkçe bilmektedir.

İlginizi Çekebilir :   Burhan Topal

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz