İlay Aksoy

0

İlay Aksoy Demokrat Parti Göç ve Sosyal Politikalar Başkanı. Hakkında merak edilen soruların cevapları. Kısaca hayatı, eğitimi ve biyografi bilgileri.

İlay Aksoy Kimdir?

İlay Aksoy iş insanı, girişimci, siyasetçi. East Sydney Technial College’da Moda Tekstil Bölümü mezunudur. Uzun süre eğitimci olarak mesleki kariyerini sürdürmüştür.

İlay Aksoy Nereli?

İlay Aksoy aslen Kıbrıs doğumludur. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Lefkoşa Şehri’nde dünyaya gelen Aksoy, Türkiye Cumhuriyeti, KKTC ve aynı zamanda Avusturalya vatandaşıdır.

Ilay Aksoy23 jpg

İlay Aksoy Kaç Yaşında?

İlay Aksoy 54 yaşındadır. Doğum tarihi 16 Aralık 1969, burcu ise yay’dır.

Meslek hayatına Turkish Daily News İstanbul bürosunda tercüman olarak başlamıştır. Siyasetçi kimliğinin yanı sıra, Tekstil ve organizasyon alanlarında ticari faaliyet yürüten bir iş insanıdır. Çocuk hakları ve özellikle istismar üzerinde sivil çalışmalar yapan Güvenli Eller Platformu ve sığınmacı kuşağı ekseninde göç ile ilgili çalışmalar yürüten S Kuşağı Platformu’nda kuruculuk görevini üstlenmiştir.

Sivil toplum platformu çalışmaları ve saha araştırmaları ile sosyal politikalar ve göç alanında uzmanlaşmıştır.

Çok iyi düzeyde İngilizce bilmektedir. Evli ve 2 çocuk sahibidir.

Siyaset Hayatı:

27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi, İyi Parti İstanbul 2. Bölge Bölgesi, 4. sıradan milletvekili adayı olmuştu. 31 Mart 2019 tarihinde gerçekleşen yerel seçimlerde İYİ Parti İstanbul Fatih Belediye Başkan Adayı olmuştur.

Günümüz itibariyle Demokrat Parti Göç ve Sosyal Politikalar Başkanı olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Demokrat Parti Genel Başkanlığını ise Gültekin Uysal sürdürmektedir.

Resmi instagram hesabı @aksoy.ilay, resmi twitter hesabı ise @ilay_aksoy ‘dur.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz