Serel Yereli

1

Serel Yereli aslen nereli? kaç yaşında? boyu ve kilosu gibi bir çok soru ile ekran severler ve müzik severler tarafından merak edilmektedir. Kısaca hayatı, oyunculuk ve müzik kariyeri hakkında bilgiler.

Serel Yereli sarı saçlı ve mavi gözlüdür. Boyu ise 1.75 cm, kilosu 59’dur. Güzelliği ile dikkatleri üzerine çekmekte, İzmir‘in kızları güzeldir sözünün gerçekliğini gözler önüne sermektedir. Başarılı isim, aslen İzmir’lidir, İzmir Göztepe’de dünyaya gelmiştir. 1995 doğumlu, burcu Koç’tur.

Serel Yereli’nin annesi İngilizce Öğretmenliği, babası ise bir dönem Hentbol Federasyon Başkanlığı yapmıştır. Annesinin İngilizce öğretmeni olması nedeniyle evdede sürekli İngilizce konuşmuş ve iyi derecede İngilizce öğrenmiştir. Babasının ismi Serdar Yereli, annesinin ise Elif Yereli’dir.

Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nden mezun olmuştur.

2012 yılında katıldığı O Ses Türkiye yarışması’ndan hatırlayacağımız Serel Yereli yarışmada başarısız olsada oyunculuk ve müzik hayatında başarıları ile adından söz ettirmektedir.

İlk dizi oyunculuk deneyimini Kanal D ekranlarında yayınlanan Bodrum Masalı isimli dizi ile gerçekleştirmiştir. Dizide Alara karakterini canlandırmıştır.

Oyunculuğa ise bir süre ara vermiş İngiltere’de müzik çalışmalarını sürdürmüştür. Özellikle 2018 yılında yayınlanan One Thing isimli şarkı ve klibi uzun süre gündemde kalmıştır. Son dönemlerde ise sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı cesur paylaşımlar ve yayınladığı videolar ile sıkça gündeme gelmektedir.


İlginizi Çekebilir :   Pelin Doğru

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz