Danilo Zanna

0

Danilo Zanna Masterchef Yarışma programında jüri olarak yer almaktadır. Ekran severler tarafından kıskaca alınan ünlü isim hakkında merak edilen bir çok sorunun cevabı araştırılıyor. Hakkında merak edilen kariyeri. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Danilo Zanna Kimdir? Nereli?

1982 yılının Nisan ayında İtalya’nın Zanna Toskana Prato kenti’nde dünyaya gelmiştir. Üniversite eğitimini İtalyan Edebiyatı üzerine tamamlamıştır. Aile’den aşçı bir geçmişe sahip ve bu geleneği sürdürmüştür. Ailesinin izinden giden ünlü isim geçmişten günümüze bir çok ünlü İtalyan şef ile birlikte çalışmış ve İtalyan Mutfağı alanında uzmanlaşmıştır.

Doğup büyüdüğü ülke İtalya’da başarılı bir şekilde hayatını sürdürdüğü dönemde kariyerini bırakarak sevdiği kız nedeni ile Türkiye’ye gelmiş ve yaşantısını Türkiye’de sürdürmeye karar vermiştir. Türkiye’de İstanbul’a yerleşen Danilo hemen burada bir restaurant açmış ve Kanal Türk ekranlarında Tv şefliği yapmaya başlamıştır.

Ülkemizde sempatik tavırları ve televizyon ekranlarındaki başarısı ile bir çok kanalın gözdesi oldu. Daha sonra Atv ekranlarında yayınlanan Zahide ile Hayata Yetiş programına geçiş yapmıştır. Mecidiyeköy’de The Pizza Co restarant’ın işletmeciliğinide yapmıştır.

Danilo Zanna Boyu, Kaç Yaşında? Evlimi?

Boyu 1.81 cm, kilosu 79, burcu ise koç’tur. 2021 yılı itibariyle 39 yaşında olan ünlü isim resmi instagram hesabını @danilozanna olarak kullanmaktadır. 2019 yılında takipçi sayısı 279bin di. Günümüz itibariyle instagram hesabında ki takipçi sayısı ise 1,8milyon civarındadır. 2012 yılında Tuğçe Demirbilek ile evlenmiş ve bu evliliğinden 2013 doğumlu Zeno isminde bir oğlu vardır.

Günümüzde ise Tv8 ekranlarında Masterchef Türkiye programın da hem jüri hem de sunucu olarak Mutfak dünyasındaki bilgi birikimini ve kariyerini ekran severler ile paylaşmaktadır. Eşsiz lezzetleri ve benzersiz sunumları ile herkesi kendisine hayran bırakan Danilo Zanna ile birlikte MasterChef yarışmasında Somer Sivrioğlu ve Mehmet Yalçınkaya yer almaktadır. Yarışmaya geçmiş senelerde jüri olarak katılan Hazer Amani‘nin yerine dahil olmuştur.

İlginizi Çekebilir :   Ferda Yıldırım

Danilo Zanna ayrıca 2016 yılında Görümce adlı sinema filminde rol almıştır. Kariyerini günümüzde ailesi ile birlikte İstanbul’da sürdürmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz