Danilo Zanna

0

Danilo Zanna hakkında merak edilen kariyeri. Peki kaç yaşında? aslen nereli? evli mi? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1982 yılının Nisan ayında İtalya’nın Zanna Toskana Prato kenti’nde dünyaya gelmiştir. Aile’den aşçı bir geçmişe sahip ve bu geleneği sürdürmüştür. Ailesinin izinden giden ünlü isim geçmişten günümüze bir çok ünlü İtalyan şef ile birlikte çalışmış ve İtalyan Mutfağı alanında uzmanlaşmıştır.

Doğup büyüdüğü ülke İtalya’da başarılı bir şekilde hayatını sürdürdüğü dönemde kariyerini bırakarak sevdiği kız nedeni ile Türkiye’ye gelmiş ve yaşantısını Türkiye’de sürdürmeye karar vermiştir. Türkiye’de İstanbul’a yerleşen Danilo hemen burada bir restaurant açmış ve Kanal Türk ekranlarında Tv şefliği yapmaya başlamıştır.


Ülkemizde sempatik tavırları ve televizyon ekranlarındaki başarısı ile bir çok kanalın gözdesi oldu. Daha sonra Atv ekranlarında yayınlanan Zahide ile Hayata Yetiş programına geçiş yapmıştır. Mecidiyeköy’de The Pizza Co restarant’ın işletmeciliğinide yapmıştır.

Günümüzde ise Tv8 ekranlarında Masterchef Türkiye programın da hem jüri hem de sunucu olarak Mutfak dünyasındaki bilgi birikimini ve kariyerini ekran severler ile paylaşmaktadır. Eşsiz lezzetleri ve benzersiz sunumları ile herkesi kendisine hayran bırakan Zanna ile birlikte MasterChef yarışmasında Somer Sivrioğlu ve Mehmet Yalçınkaya yer almaktadır. Yarışmaya geçtiğimiz sene jüri olan Hazer Amani‘nin yerine dahil olmuştur.

2012 yılında Tuğçe Demirbilek ile evlenmiş ve bu evliliğinden 2013 doğumlu Zeno isminde bir oğlu vardır. Danilo Zanna ayrıca 2016 yılında Görümce adlı sinema filminde rol almıştır. Kariyerini günümüzde ailesi ile birlikte İstanbul’da sürdürmektedir. Resmi sosyal medya hesaplarını da aktif bir şekilde kullanan ünlü şefin 2019 yılı itibariyle instagram hesabında ki takipçi sayısı 279bin civarındadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz