Danilo Zanna

Danilo Zanna Masterchef Yarışma programında jüri olarak yer almaktadır. Ekran severler tarafından kıskaca alınan ünlü isim hakkında merak edilen bir çok sorunun cevabı araştırılıyor. Hakkında merak edilen kariyeri. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Danilo Zanna Kimdir?

Danilo Zanna aşçı bir ailede yetişmiş, aşçı ve şef’tir. Üniversite eğitimini İtalyan Edebiyatı üzerine tamamlamıştır. Aile’den aşçı bir geçmişe sahip ve bu geleneği sürdürmüştür. Ailesinin izinden giden ünlü isim geçmişten günümüze bir çok ünlü İtalyan şef ile birlikte çalışmış ve İtalyan Mutfağı alanında uzmanlaşmıştır.

Danilo Zanna Nereli?

Danilo Zanna İtalyan asıllıdır. 1982 yılının Nisan ayında İtalya’nın Zanna Toskana Prato kentinde dünyaya gelmiştir. Babasının ismi Armando Zanna, annesinin ismi ise Emillia Zanna’dır.

Doğup büyüdüğü ülke İtalya’da başarılı bir şekilde hayatını sürdürdüğü dönemde kariyerini bırakarak sevdiği kız nedeni ile Türkiye’ye gelmiş ve yaşantısını Türkiye’de sürdürmeye karar vermiştir. Türkiye’de İstanbul’a yerleşen Danilo hemen burada bir restaurant açmış ve Kanal Türk ekranlarında Tv şefliği yapmaya başlamıştır.

Ülkemizde sempatik tavırları ve televizyon ekranlarındaki başarısı ile bir çok kanalın gözdesi oldu. Daha sonra Atv ekranlarında yayınlanan Zahide ile Hayata Yetiş programına geçiş yapmıştır. Mecidiyeköy’de The Pizza Co restarant’ın işletmeciliğinide yapmıştır.

Günümüz itibariyle Filo D’olio markası ile lezzet, servis ve üstün müşteri memnuniyetiyle misafirlerine alternatifsiz bir deneyim sunmaktadır. Filo D’olio İzmir İstinye Park ve İstanbul Kağıthane’de bulunan Vadiistanbul’da hizmet vermektedir.
Danilo Zanna

Danilo Zanna Boyu, Kaç Yaşında?

Danilo Zanna 41 yaşında ve 1.81 boyundadır. Doğum tarihi 15 Nisan 1982’dir. Kilosu 79, burcu ise koç’tur.

Ünlü isim resmi instagram hesabını @danilozanna olarak kullanmaktadır. 2019 yılında takipçi sayısı 279bin di. Günümüz itibariyle instagram hesabında ki takipçi sayısı ise 2milyon civarındadır.

Danilo Zanna Evlimi? Boşandımı?

Danilo Zanna 2012 yılında Tuğçe Demirbilek ile evlenmiş ve bu evliliğinden 2013 doğumlu Zeno isminde bir oğlu vardır. Evliliği 2021 yılında son bulmuş ve boşanmışlardır.

Boşandıktan sonra ne kadar nafaka veriyor? gibi sorular da merak konusu olmuştur. Bu konu ile ilgili şu bilgiler mevcuttur. “Eski eşi Tuğçe Demirbilek’e Etiler’deki evi, oğullarının velayetini, eğitim masraflarını ve ayda 20 bin TL nafakanın yanı sıra boşanma tazminatı olarak 500 bin Euro teklif ettiği belirtiliyor.”

Günümüzde ise Tv8 ekranlarında Masterchef Türkiye programın da hem jüri hem de sunucu olarak Mutfak dünyasındaki bilgi birikimini ve kariyerini ekran severler ile paylaşmaktadır. Eşsiz lezzetleri ve benzersiz sunumları ile herkesi kendisine hayran bırakan Danilo Şef ile birlikte MasterChef yarışmasında Somer Sivrioğlu ve Mehmet Yalçınkaya yer almaktadır. Yarışmaya geçmiş senelerde jüri olarak katılan Hazer Amani‘nin yerine dahil olmuştur.

Ayrıca 2016 yılında Görümce adlı sinema filminde rol almıştır. Kariyerini günümüzde ailesi ile birlikte İstanbul’da sürdürmektedir. Hakkında dini inancı ile de dini nedir? gibi sorular merak konusudur. İtalyan asıllı ünlü şef Hristiyan’dır. Evlenip Türkiye’ye yerleştikten sonra Müslümanmı oldu? sorusunun cevabı hayırdır.
Danilo Zanna

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz