Fatih Ertür

Fatih Ertür son dönemlerde müzik dünyasında ses getirmeye devam ediyor. Başarılı isim hakkında müzik severler tarafından merak edilen soruların cevapları. Kısaca müzik kariyeri, eğitimi, albümleri, biyografi ve hayatı.

Fatih Ertür Kimdir?

Fatih Ertür müzisyen, şarkıcı, vokal koç. İlköğretim, Ortaokul ve Lise tahsilini doğup büyüdüğü Kıbrıs’ta tamamlamıştır. Doğu Akdeniz Üniversitesi Elektrik Elektronik Bölümü’nde ailesinin de isteği ile lisans eğitimine başlamıştır. Daha sonra müziğe olan tutkusu nedeniyle, üniversitesi’nin müzik bölümüne geçerek Şan Eğitimine devam etmiştir.

Fatih Ertür Nereli?

Fatih Ertür Kıbrıs’lıdır. Baba tarafından aslen Kıbrıs’ın Gazimağusa Şehri nüfusuna kayıtlıdır.

Fatih Ertür Kaç Yaşında?

Fatih Ertür 37 yaşındadır. Doğum tarihi 25 Haziran 1985, burcu yengeç, doğum yeri Kıbrıs.

Eğitimi:

Doğu Akdeniz Üniversitesi.

Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde eğitimi sürerken, bir değişim programı ile Viyana’da Mozarteum Üniversitesi’nde yarı zamanlı opera şan eğitimi almaya başlamıştır. Program da şan ekolünde çok yaygın ve doğru kabul edilen Bel Canto tekniğini en iyi derece ile tamamlayan Ertür, daha sonra memleketi Kıbrıs’a dönmüştür.

Kıbrıs’ta eğitim hayatını sonlandıran Ertür, yurt dışında okumaya devam etmek istemiş ve İstanbul Kadıköy Müjdat Gezen Sanat Okulu sınavını kazanarak batı müziği okumaya başlamıştır.

Müjdat Gezen Sanat Okulu’nda 4 senenin ardından mezun olmuştur. Bir dönem mezuniyetin ardından, okulda kalarak şan öğretmeni olarak çalışmıştır.

Öğretmenlik hayatı devam ederken de Türkiye’nin tanınmış (Ebru Gündeş, Ferhat Göçer, Deniz Seki, İzel, Ajda Pekkan, Selami Şahin, Işın Karaca, v.s ) sanatçıları ile gerek sahnede gerekse stüdyo aşamalarında beraber çalışmıştır.

Başarılı sanatçı, günümüzde aktif olarak konserlerde hem back vokal, stüdyo kayıtlarında da vokal koçluğu yapmaktadır.

Dönemin en çok izlenen show ve eğlence programlarında vokalistlik ve eğitmenlik yapmıştır. Bu programlardan Star Akademi, Benzemez Kimse Sana, Yıldızım Sensin, En İyi Ben Söylerim, Bir Şarkısın Sen ve Rising Star sadece bazılarıdır.

Yarışma ve sahne çalışmaları devam ederken eğitmenliğe akademik olarak da devam eden Ertür, yine Kıbrıs’ta bulunan Girne Amerikan Üniversitesi’nin müzik bölümünde 2 sene şan eğitmenliği yapmıştır. 15 seneden fazladır yaşantısını İstanbul’da sürdürmekte, aktif olarak özel ders, sahne ve vokal koçluklarına devam etmektedir.

TRT Müzik ekranlarında yayınlanan Müziğin Ustaları isimli program da canlı performanslar sergilemiştir.

İlk single çalışması Eller Yansın ismi ile müzikseverlerle buluşmuştur. En son ise Eyşan isimli şarkısını seslendirmiş, video klip çalışması Sözer Production Etiketiyle yayınlanmıştır.

Resmi instagram hesabı @fatiherturofficial ‘dır.

Resmi web sitesini ziyaret edebilir, hakkında güncel gelişmeleri takip edebilirsiniz. https://fatihertur.com

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz