KimNereli.net

Somer Sivrioğlu

Somer Sivrioğlu Kimdir?

Somer Sivrioğlu
Gerçek adı: Somer Sivrioğlu
Doğum Tarihi: 1971 (47 yaşında)
Eğitim Durumu: Yüksek Lisans
Medeni Hali: Evli (Aslı Sencer Sivrioğlu ile)
Meslek: Aşçı
Mezuniyet: Bilkent Üniversitesi
Doğum yeri: İstanbul Kadıköy

Somer Sivrioğlu Kimdir? Nereli? Kısaca Biyografisi

Somer Sivrioğlu günümüzde Tv8 ekranlarında yayınlanan MasterChef isimli program ile ekran severlerin merak ettiği isimler arasında yer almıştır. Peki kimdir? Somer Sivrioğlu kaç yaşında? doğum yeri ve diğer bilgilerini merak ediyormusunuz, buyurun…

1971 yılında dünyaya gelen Somer Sivrioğlu, 25 yaşında iken 1995 senesinde Yüksek Lisans yapmak için Avustralya’ya gitmiştir. Bilkent Üniversitesi Turizm ve Otelcilik bölümünden mezun olmuş, daha sonra master yapmıştır.

Türkiye’de uzun yıllar annesi ile birlikte çalışmıştır. Annesi restoran, bar işletmeciliği yapmıştır. Daha sonra kendisini geliştirmek için yurt dışına gitmek istemiş, gittiğinde master yaparken bir yandan da Sydney’de otellerin mutfaklarında çalışma imkanı bulmuştur. Böylece yavaş yavaş şefliğin adımlarını o dönemlerde atmıştır. Ardından, restoran zincirlerinde yöneticilik yapmıştır.

Her geçen gün üzerine ekleyerek kendisini geliştirmiş ve Sydney’de henüz 25 yaşında iken kuzeni ile beraber bir restaurant açmıştır. İsmi “Efendy” olan Türk Restaurant’ın menüsünde, keşkülden, baklaya, kebap’tan, Alinaziğ’e, Kelle’den midye tava’ya, sardalya dolma’dan humusa ve imam bayıldı’dan Şekerpare’ye kadar bir çok Türk Lezzetini yurt dışında temsil etmektedir. Ayrıca orada pek fazla sakatat yenmediğini ancak kendilerini kırdığını, hatta koç yumurtası bile bulunduğunu belirmiştir.

Bir dönem Lezzet Yolculuğu isimli bir radyo programını sunmuş, ayrıca köşe yazarlığı yapmıştır. Geçmişten günümüze, en iyi restaurant, en iyi et ve en iyi lezzet ödülü gibi çok dalda ödül sahibi olmuştur. Efendy isimli restaurant’ı Sydney’de en iyi restaurantlar arasında yer almaktadır.

Günümüzde defalarca ödüller kazanan Türk Restaurantları’nın sahibi ve şefi olarak kariyerini sürdürmektedir. Günümüzde ise yıllar sonra Türkiye’nin MasterChef’ini bulmaya geldiğini belirtmiştir.

Somer Sivrioğlu aslen nereli?

Uzun süren araştırmalarımız sonucunda bir kaynak’ta Kadıköy’lü olduğu belirtilmektedir. Ayrıca kendisi’de Kadıköy’lü olduğunu bir çok röportaj’da belirtmiştir. Seneler önce ise dedesinin döneminde, dedesinin Eskişehir‘de bulunan hamam ve otel’in satarak, İstanbul’dan günümüzde sahip oldukları apartmanı aldığı yazmaktadır. Bu bilgiye dayanarak Somer Sivrioğlu’nun aslen Eskişehir’li olduğunu belirtebiliriz.

Az malzeme ile en iyi yemeği yapmayı, ürüne ve toprağa saygıyı anneannesi’nden, çalışma ahlakını babasından, restaurant işletmeciliğini ve insan ilişkilerini annesinden, Anadolu mutfağı kültürünü ve araştırmanın önemini de Musa Ustadan (Dağdeviren)’den öğrendiğini aktarmıştır.

Aslı Sencer Sivrioğlu ile evli olan Somer Sivrioğlu’nun bu evliliğinden bir oğlu, bir de kızı vardır. İşlerini eşi ile birlikte yöneten usta şef’in eşi ise işyerinin finansman kısmı ile ilgilenmektedir. İkizler burcudur. Son olarak, sıkı bir Fenerbahçe taraftarıdır. MasterChef isimli yarışmanın diğer jürileri ise Hazer Amani ve Mehmet Yalçınkaya‘dır.

Etiketler: ,

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Somer Sivrioğlu
Gerçek adı: Somer Sivrioğlu
Doğum Tarihi: 1971 (47 yaşında)
Eğitim Durumu: Yüksek Lisans
Medeni Hali: Evli (Aslı Sencer Sivrioğlu ile)
Meslek: Aşçı
Mezuniyet: Bilkent Üniversitesi
Doğum yeri: İstanbul Kadıköy
Popüler Kişiler Tümü
1.

Beren Saat

364.639 kez okundu

2.

Tarık Akan

285.892 kez okundu

3.

Mustafa Miraç Kaya

222.606 kez okundu

4.

Volkan Demirel

213.186 kez okundu

5.

Tarkan

210.725 kez okundu

6.

Yusuf Aktaş

201.268 kez okundu

7.

Emre Mor

188.579 kez okundu

8.

Ersay Üner

184.582 kez okundu

9.

Serdar Ortaç

171.120 kez okundu

10.

İrem Derici

166.401 kez okundu