Django Asül

Django Asül gerçek ismiyle Uğur Bağışlayıcı hakkında merak edilenlere cevaplar. Kısaca kariyeri, eğitimi, biyografi ve hayatı.

Django Asül Kimdir?

Django Asül oyuncu, tiyatrocu, komedyen. İlk kez 1996 senesinde Almanya Münih’te sahneye çıkmıştır. 1997 yılından sonra ismini duyurmayı başarmış, PRO7 TV kanalındaki Quatsch Comedy Club, Rudi Carrell’in “7 Tage 7 Köpfe” programı ve SAT1’de Harald Schmidt Show’a dahil olmuştur.

Django Asül Kaç Yaşında?

Django Asül 50 yaşındadır. Doğum tarihi 19 Nisan 1972, burcu ise koç.

Almanya, Bavyera Eyaleti Hengersberg Şehrinde yetişmiştir. 1992 senesinde Gymnasium’da temel eğitimini tamalayan Django Asül, daha sonra bankacı ve tenis hocası olarak eğitim almıştır. Türk oyuncu olarak tanınmak istediği için Almanya vatandaşlığına geçmemiştir.

2004 ve 2008 yılları arasında Bavyera Hükümeti’nin resmi temsilcisi, diplomat olarak görev yapmıştır.

1997 senesinde tek kişilik turne ile oyunculuk kariyerine adım atmıştır. Gerçek ismi Uğur Bağışlayıcı’dır. Django Asül takma ismi ile, Almanya’da bulunan ilticacı Türklerin durumlarına dikkat çekmek için Bavyera ve Almanya’nın değişik şehirlerinde kendi yazdığı oyunları sergilemiştir.

Bavyera ağzı ve Türk göçmenleri konu alan esprileri ile dikkat çeken Bağışlayıcı, iltica anlamına gelen “Asül” takma ismini kullanmıştır.

Almanya’nın en çok izlenen tv kanallarından RTL’de 7 Gün 7 Kafa (7 Tage 7 Köpfe) isimli televizyon programına çıkarak Alman kamuoyunun da dikkatini çekmeyi başarmıştır. Tiyatro ve oyunların yanı sıra, sosyal sorunları tiyatronun yanı sıra yazarak da anlatabilmek için Almanca olarak Münih’in ünlü gazetesi Münchener Abendzeitung’da da köşe yazıları yazmıştır. Daha sonra Ingolstädter Donaukurier ve Kicker gazetelerinde de yazılar kaleme almıştır.

2007’de Alman resmi devlet televizyonu olan ZDF’de Django Asül, Türkiye’de isimli bir program yapmıştır. Programda Berlin – İstanbul arasında gidip gelen Almanyalı Türklerin durumlarını komedi şeklinde anlatmış, dile getirmiştir.

Resmi instagram hesabı @djangoasuel ‘dir. Maalesef henüz aslen nereli olduğu bilgisine ulaşılamamıştır.

Ödülleri

Kabarett Kaktus – En İyi Kabare Sanatçısı Ödülü (1996)
Obernburger Mühlstein – Jüri ve Halk Ödülü (1997)
Ravensburger Kupferle – En İyi Komedyen Ödülü (1998)
Bayerischer Kabarettpreis – En İyi Kabare Sanatçısı (2000)
Kulturnews- Eğlence Sektöründe En İyi Ödülü (2007)

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz