Cesim Ercik

Cesim Ercik eski Adalet ve Kalkınma Partisi Mersin İl Başkanı. Hakkında merak edilenler, siyaset kariyeri, hayatı ve kısaca biyografi bilgileri.

Cesim Ercik Kimdir?

Cesim Ercik Avukat, siyasetçi, eski AK Parti Mersin İl Başkanı. 2014 ve 2016 yılları arasında AK Parti Akdeniz İlçe Başkanı, 2016 ve 2023 yılları arasında ise AK Parti Mersin İl Başkanı olarak görev yapmıştır.

2023 yılında resmi sosyal medya hesaplarından şu açıklamayı gerçekleştirmiştir. “Değerli Mersinli hemşehrilerim, AK Partimize gönül vermiş değerli yol arkadaşlarım 2016 Mart ayından bu yana büyük bir onur ve şerefle yürütmekte olduğum AK Parti Mersin İl Başkanlığından Genel Merkezimizinde uygun görmesi ile Milletvekilliği A. Adaylığı için ayrılmış bulunmaktayım.”

Cesim Ercik Nereli?

Cesim Ercik Kıbrıs doğumludur. 1977 yılında aslen Kıbrıs Dipkarpaz’da dünyaya gelmiştir.
cesim ercik1
İlköğretim eğitimini doğduğu Kıbrıs’ta okumuştur. Ardından Mersin’de Lise tahsilini tamamlayan Ercik, 1995 senesinde Gazi Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünü kazanmıştır.

2000 senesinde, vatani görevi için Kıbrıs’a gitmiş, 2000 ve 2002 yılları arasında vatani görevini tamamlamış ve Gazi Üniversitesi’nde Yüksek Lisans yapmıştır. Yine aynı üniversite de Doktora çalışmaları devam etmektedir.

Ankara’da Doktora çalışmalarından dolayı memurluğa geçen Ercik, 2010 yılının Temmuz ayında evlenmiştir.

10 Mart 2011 tarihinde istifa etmiş ve Milletvekili aday adayı olmuştur.

Temmuz 2014 – Mart 2016 tarihleri arası Akdeniz İlçe Başkanlığı görevini üstlenmiş, 2016 yılınınn Mart ayından itibaren ise Mersin İl Başkanlığı görevine devam etmiştir.

Resmi instagram ve twitter hesapları kullanıcı ismi @cesimercik ‘dir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz