Bilal Yıldız

Bilal Yıldız müzik dünyasının başarılı isimlerindendir. Hakkında hayranları tarafından merak edilen tüm soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Bilal Yıldız Kimdir?

Bilal Yıldız şarkıcı, müzisyen, besteci, söz yazarı, Türk Akademisyen. 19 Nisan 1992 İstanbul, Fatih doğumludur.

İlk defa 16 yaşında kayda aldığı rap müzik parçalarıyla müzik hayatına adım atmış, ilerleyen dönemlerde romantik ve alternatif müzik tarzlarına yönelmiştir. Yüksek lisansını tamamladıktan sonra doktora eğitimine Yıldız Teknik Üniversitesi’nde devam eden başarılı isim, Beykent Üniversitesi’nde akademik kariyerini sürdürmektedir.

2016 yılında Emre ÖZKAN ile beraber “Yine Gaz Bitti” ve “Bizim Oğlanın Rahatına Bak” gibi eğlenceli parodi-müzik projelerinde yer almıştır. Yayınlanan parodi videolar ile toplamda 100 milyonun üzerinde izleyici kitlesine erişmiştir.
bilal yildiz1 jpg

Bilal Yıldız Kaç Yaşında?

Bilal Yıldız 31 yaşındadır. Doğum tarihi 19 Nisan 1992, burcu ise koç.

Kendine özgü tarzı ve güçlü vokal yeteneğiyle dikkat çeken Yıldız, 2017 yılında yayınladığı “Kırılır Kalbim” isimli teklisiyle 5 milyonun üzerinde dinleyiciye ulaşmıştır. İlerleyen dönemlerde bağımsız olarak yayınladığı çeşitli şarkıların yanı sıra 2020 yılında 3 Adım Müzik etiketiyle “Kalbime Sor” isimli teklisini dinleyicilerle buluşturmuştur. 2022 yılında ise Erol KÖSE’nin prodüktörlüğünü üstlendiği “Yarınım Ol” isimli teklisini yayınlamıştır.

Bilal Yıldız’ın müzikal çalışmaları geniş bir yelpazede yer almaktadır. Müzik tutkusunu ve yeteneğini geliştirmek için aynı zamanda bestecilik konusunda da kendisini geliştirmiştir. Hem romantik hem de alternatif rap şarkılarıyla dinleyicilerin beğenisini kazanmıştır.

Sosyal medya platformlarında da aktif olan Bilal Yıldız, @bilalyildizby kullanıcı adıyla Instagram, Facebook ve Twitter gibi popüler platformlarda takipçileriyle etkileşim halindedir. Burada yeni müzik projelerini paylaşmanın yanı sıra hayranlarıyla doğrudan iletişim kurmaktadır.
bilal yildiz2 jpg

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz