Melike Şahin

Melike Şahin müzik dünyasının sevilen isimlerindendir. Başarılı sanatçı hakkında hayranları bir çok sorunun cevabını merak ediyor. Hakkında kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Melike Şahin Kimdir?

Melike Şahin Baba Zula’nın vokalisti olarak müzik dünyasına giriş yapmıştır. Üniversite 3. sınıfta iken Gülbaba Music menajerlik şirketinde çalışmıştır. Daha sonra Boom Pom grubu’nun Beni Yalnız Koma isimli şarkı ile dijital platformda müzik severlerle buluşmuştur. Özellikle seslendirdiği Deli Kan şarkısı ile müzik severlerden tam not almıştır.

Melike Şahin Nereli?

Melike Şahin 1989 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir, baba tarafından aslen Sivas, Divriği nüfusuna kayıtlıdır.

2012 yılında Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun olmuş eğitim döneminde iken soprano olarak Müzik Kulübü Klasik Müzik Korosu’nda yer almıştır. Bir dönem Kamuran Kolçak ve Gönül Dostları proje ile nostaljik pop eserlerinden oluşan bir repertuvarla konserler vermiştir.

İlk konseri Baba Zula ile birlikte Almanya Berlin’de gerçekleşmiştir. Daha sonra Avustralya, Hindistan ve Meksika dahil bir çok ülkede konser vermiştir.

Günümüzde Melik Şah ve Saz Arkadaşları ismi ile arabesk ve klasik alaturka eserlerle konser vermekte ve ilk albüm çalışması Merhemi müzik severler ile buluşturmuştur.
melike sahin5

Melike Şahin Boyu, Kaç Yaşında?

Melike Şahin 33 yaşında ve 1.65 cm boyundadır. Burcu ise koç. Resmi instagram hesabı kullanıcı isim @melikesahin ‘in 256bin civarında takipçisi bulunuyor. Ayrıca @kamurankolcak ismi ile paylaşımlarını sürdürdüğü youtube video kanalında 381 B abonesi bulunuyor.

Melik Şah olarak Baba Zula ile çalışmış, sonrasında yoluna solo olarak devam etmiş, bir süre Kamuran Kolçak isminide sahne de kullanmıştır. İsimlerin pek önemi olmadığını, geliştirdiği bazı projelere koyduğu adlar olduğunu, üreten ve yorumlayan kişinin kendisi olduğunu, sadece kendi ismi ile yaptığı şarkıları paylaşacak cesareti uzun süre elde edemediğini dile getirmiştir.

2017 senesinde, Fransız yönetmen Tony Gatlif’in Djam isimli filminde seslendirdiği üç şarkı ile yer alan başarılı sanatçı yine aynı sene, filmin dünya prömiyeri öncesinde Cannes Film Festivali’nde konser vermiş ve sesini tüm dünyaya duyurmuştur.

Yine 2017 yılında, ilk teklileri Bi’ fırlatsam ve Deli Kan ile solo kariyerine başlayan Şahin’in, İlk solo albümü Merhem, 2021 yılının Şubat ayında yayınlanmıştır. Albümün ilk teklisi ise 2021 yılının Ocak ayında yayınlanmış olan Uykumun Boynunu Bükme isimli şarkı olmuştur.


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz