Evrim Alasya

0

Evrim Alasya Türkiye’de rol aldığı birbirinden başarılı yapımlar ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Güzel isim hakkında hayranları tarafından merak edilen sorulara cevaplar! Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Evrim Alasya Kimdir?

Evrim Alasya tiyatrocu, sinema ve dizi oyuncusu. Uzun süredir televizyon ekranlarında rol aldığı başarılı yapımlar ile tüm dikkatleri üzerine çekmiştir. Ailesi hakkında pek bilgi bulunmasa da iki kardeş ve kendisinden küçük Arda isminde bir erkek kardeşi olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca babası Süleyman Alasya, annesi ise Aysun Alasya’dır.

Evrim Alasya Nereli?

Evrim Alasya aslen İzmir’lidir, İzmir’de dünyaya gelmiştir.
Evrim Alasya3 jpg

Evrim Alasya Kaç Yaşında?

Evrim Alasya 44 yaşındadır, doğum tarihi 5 Mayıs 1979, burcu ise boğa’dır.

Evrim Alasya Boyu, Kilosu

Evrim Alasya 1.70 cm boyunda ve 57 kilodur.

Eğitimi, Kısaca Oyunculuk Hayatı

Çok küçük yaşlardan itibaren oyunculuk ile ilgilenmeye başlamıştır. İzmir 9 Eylül Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nden başarı ile mezun olmuştur.

İlk oyunculuk deneyimini 1999 senesinde Pınar Çocuk Tiyatrosunda sahne alarak gerçekleştirmiştir. Günümüze kadar sinema ve dizi dışında bir çok tiyatro oyununda sahne almıştır. İlk dizi oyunculuk deneyimini ise rol aldığı Ihlamurlar Altında isimli dizi ile yaşamıştır. Daha sonra bir çok dizi de rol almış, özellikle Muhteşem Yüzyıl dizisinde Valide Sultan karakterini canlandıran Nebahat Çehre’nin gençliğini canlandırdığı dizi ile ciddi bir hayran kitlesine ulaşmıştır.

2023 yılında Show Tv ekranlarında yayınlanan Kızılcık Şerbeti dizisinde canlandırdığı Kıvılcım karakteri de çok sevilmiştir. Kızılcık Şerbeti dizisi oyuncuları Doğukan Güngör, Barış Kılıç, Feyza Civelek, Sıla Türkoğlu, Müjde Uzman, Sibel Taşçıoğlu ve Ceren Yalazoğlu Karakoç gibi isimlerden oluşmuştur.

Sinema dünyasının usta oyuncularından Zeki Alasya ile akrabalığı var mı? sorusunun cevabı da merak edilmektedir. Bilindiği üzere Alasya soyadı benzerliği dışında herhangi bir akrabalığı yoktur.

Güzel oyuncu kendisini en iyi tanımlayan kelimelere şu şekilde cevap vermiştir. Denge, renklilik ve delilik. Dengeli bir hayat sürdüğünü, dengeli olmaya özen gösterdiğini belirtmiştir. Ayrıca renkli giyim ve renkler ile arası çok iyidir. Kiminle Evli? Evli mi? sorusunun cevabı bekar, sevgilisi varmı? varsa kim sorusunun cevabı ise bilinmemektedir.
Evrim Alasya2 jpg

Evrim Alasya Oynadığı Tv Dizileri

Kızılcık Şerbeti (Kıvılcım Arslan)
Koca Koca Yalanlar (Müjgan)
Güneşin Kızları (Güneş)
Benim Adım Gültepe (Suna)
Vicdan
Gönülçelen (Balçiçek)
Muhteşem Yüzyıl (Valide Sultan)
Gece Sesleri (Neslihan)
Ihlamurlar Altında (Sema)
Akrep (Ferda)
Kırmızı Oda

Evrim Alasya Filmleri

Muro (Fidan)
Terzi
Başka Semtin Çocukları (Evrim)

Tiyatro Oyunları

Lokomapüf
Androcles ve Aslan
Mutluluk Dağıtan Eskici
Mavi Pullu Bebek
Yel Değirmeni
Fırtına
Ben Bir Kurbağayım
Küçük Kız ve Yıldız
Ayrılık
Deli Dumrul
Atinalı Timon
Don Jaun’ın Gecesi
İki Bekar

Başarılı oyuncunun resmi instagram hesabı @mujdevrim, resmi twitter hesabı ise @evrmalsy ‘dir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz