KimNereli.net

Şeyda Erdoğan

Şeyda Erdoğan Kimdir?

Şeyda Erdoğan
Gerçek adı: Şeyda Erdoğan
Doğum Tarihi: 04/07/1998 (22 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Bekar (Burak Güngör ile)
Boy: 1.55
Kilo: 45
Burç: Yengeç
Meslek: Fenomen Youtuber
Mezuniyet: Mimar Sinan Üniversitesi
Doğum yeri: İstanbul

Şeyda Erdoğan Kimdir? Nereli? Kısaca Biyografisi

Şeyda Erdoğan son dönemlerde Youtube dünyasında tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başaran başarılı Youtuber isimler arasındadır. Hakkında ise kaç yaşında? boyu, kilosu kaç? eğitimi, sevgilisi vb. bir çok soru merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Şeyda Erdoğan 1998 yılının Temmuz ayında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Maalesef baba tarafından aslen nereli olduğu bilgisine ulaşılamamıştır. Burcu Yengeç, boyu 1.55 cm, kilosu ise 45’tir. İki farklı Lise’de eğitim görmüştür. 11. sınıfa kadar Suat Terimer Anadolu Lisesi’nde okumuş ardından özel bir Lise’de eğitimini tamamlamıştır. Lise döneminde iken avukat olmak istemiştir. Daha sonra bu fikirden vazgeçmiş, resme ilgi duymaya başlamış ve Güzel Sanatlar için hazırlanmış ardından Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf bölümü’nü kazanmıştır.

Şeyda Erdoğan soru cevap videolarından kısa kısa;

İngilizce öğrenmektedir. Fantastik filmleri çok seviyor, özellikle Yüzüklerin Efendisi sinema filminin serilerini izlemekten büyük keyif alıyor. Dram filmlerinden ise hiç hoşlanmamaktadır. Türk dizilerinden en fazla izlediği dizi ise Avrupa Yakası’dır. Tamamını izlemiş ve ezberlemiş olsa da hala izlemeye devam etmektedir. Korku filmlerini sevmekte ancak izlememektedir, çünkü hemen etkilenebilmektedir. Çok hızlı yemek yediğini, metabolizmasının hızlı çalıştığını bu nedenle fazla kilo almadığını belirtmiştir. Mutfakta tecrübesiz olsa da özellikle patates yemeğini çok iyi yapmaktadır. Pek düzenli olduğu söylenemez ama mutlaka planlı olarak hareket etmeye elinden geldiğince dikkat etmektedir. Daha önce Muhabbet Kuşu ve ördek beslemiş, günümüzde ise bir kedi beslemektedir. Burnunda, kulağında, dilinde ve göbeğinde piercing kullanmaktadır. Piercing’leri Lise döneminde iken takmaya başlamıştır.

Youtube için hayatında ki boşluğu doldurduğunu ve bunun da kendisini mutlu ettiğini belirtmiştir. Fal’a çok inanmakta, enerjiye de ilgi duymaktadır. Hayatında hiç bir zaman marka takıntısı olmamıştır. Yakıştığına ve sağlam olduğuna inandığı bir ürünü kullanmaktan çekinmemektedir. Fobileri arasında uçan böcekler, arı her türlü böcek türü, karanlık ve boğulmak. Genellikle oturduğu ışıkta uyumaktadır. En sevdiği müzisyen ve sanatçılardan birisi ise Göksel’dir.

Hiç bir makyaj eğitimi almamış olsa da yaptığı makyajlar ile takipçileri tarafından büyük bir beğeni ile takip edilmektedir. Hiç dövme yaptırmamış, yaptırmadığı için de mutlu olduğunu dile getirmiştir.

Ailesi, sevgilisi;

Ailesi hakkında pek fazla bilgi ve paylaşım yapmamakta, konuşmamaya, özel hayatı hakkında bilgi vermemeye dikkat etmektedir. Sık sık babası ile ilgili sorular almaktadır. Bu tarz bir soruya ise 18 yaşına kadar babasından maddi anlamda destek aldığını ancak sonrasında kendi ayakları üzerinde durmaya başladığını belirtmiştir. Kendisi ile ilgili tüm sorumlulukların üstesinden tek başına gelmektedir. Anne ve babası sağ’dır, bir de kardeşi vardır.

Sevgilisi ise Youtube da açtığı kanal ile korku ve bilgi videoları paylaşan Youtuber Burak Güngör‘dür. Son dönemlerde sevgilisi ile sık sık birlikte çektikleri videoları paylaşmaktadır.

Genellikle videolarında makyaj, soru cevap, sohbet ve dertleşme tarzında paylaşımlar yapmaktadır. 2017 yılında Enes Batur Hayal mi? Gerçek mi? isimli sinema filminin oyuncu kadrosunda yer almıştır.

2019 yılı itibariyle Youtube kanalında 1 Milyon’un üzerinde aboneye sahiptir. Resmi instagram hesabında 1milyon, Twitter hesabında ise 39,2 B’dir.

YORUMLAR

Yazıya 1 yorum yapılmış.

  1. Şeyda Erdoğan Hayranı 26 Ocak 2020

    Şeyda Erdoğan bildiğim kadarıyla Kastamonulu.
    Çok iyi biri. Onu çoook seviyorum.

Şeyda Erdoğan
Gerçek adı: Şeyda Erdoğan
Doğum Tarihi: 04/07/1998 (22 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Bekar (Burak Güngör ile)
Boy: 1.55
Kilo: 45
Burç: Yengeç
Meslek: Fenomen Youtuber
Mezuniyet: Mimar Sinan Üniversitesi
Doğum yeri: İstanbul
Popüler Kişiler Tümü
1.

Yusuf Aktaş

470.768 kez okundu

2.

Beren Saat

413.775 kez okundu

3.

Azad Yılmaz

404.550 kez okundu

4.

Ecrin Su Çoban

352.776 kez okundu

5.

Tarık Akan

305.692 kez okundu

6.

Tarkan

250.807 kez okundu

7.

Volkan Demirel

235.281 kez okundu

8.

Emre Mor

210.584 kez okundu

9.

Ersay Üner

206.955 kez okundu

10.

Serdar Ortaç

205.616 kez okundu