Yağmur Arat

Yağmur Arat fenomen, gezgin ve youtuber olarak tüm dünyayı gezmeye devam ediyor. Hakkında merak edilen tüm soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Yağmur Arat Kimdir?

Yağmur Arat gezgin, youtuber ve fenomen kimliği ile tanınmaktadır. Dünya turuna çıktığından bu yana yolda yaşadığı deneyimleri, eğlenceli ve keyifli anları youtube kanalı aracılığı ile takipçileriyle buluşturmaya devam ediyor. İki kardeştir, kendisinden küçük bir erkek kardeşi vardır. Babasının da kendisi gibi kamp yapmak ve yeni yerler keşfetmekten keyif aldığını dile getirmiştir.

İstanbul’da dünyaya gelen başarılı isim Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü mezunudur. Yağmur Arat‘ın maalesef henüz aslen nereli olduğu sorusunun cevabına ulaşılamamıştır.

Üniversite eğitimi sonrasında radikal bir karar ile Avrupa gezisine çıkmış çalıştığı yerden istifa etmiş, tüm eşyalarını satmış ve tüm dünyayı gezmeye karar vermiştir. Gittiği ilk ülke ise Japonya’dır. Ardından Asya ülkeleri vs. derken tüm dünyayı gezmeye başlamıştır. Kendisi gibi gezgin bir youtuber olan Emre Durmuş ile tanıştıktan sonra da bir süre Emre Durmuş ile birlikte macera dolu dünya turu serüvenine devam etmiştir. Kamp yapmak ve yeni yerler keşfetmekten çok hoşlanmaktadır.

Yağmur Arat Boyu, Kaç Yaşında

Yağmur Arat 30 yaşında ve 1.63 boyundadır. Burcu kova, kilosu 55, doğum tarihi ise 10 Şubat 1992.

Resmi instagram hesabı kullanıcı ismi @yagmur_aratt ‘tır. Günümüz itibariyle instagram hesabında ki takipçi sayısı 117bin civarındadır. Youtube video kanalı abone sayısı ise 375 B.

Bir dönem birlikte gezilere gittiği Emre Durmuş ile sevgili oldukları yönünde bilgiler ile araştırılmıştır. Ancak günümüzde dünya turu yolculuğuna tek olarak devam etmektedir.

2020 yılında Yağmur Arat Bir Yol Bin İhtimal isimli kitabını okurseverler ile buluşturmuştur.

Kitap önsözü şu şekildedir.

““Yol, herkeste heyecan yaratır, ister iş için olsun ister tatil. Ama benim amacım ikisi de değil. Ne iş için seyahat ediyorum, ne de kısa bir tatil için.
Yirmi beş yaşına kadar cevaplayamadığım sorulara yanıt bulmak üzere yola çıkıyorum.

Daha önce kimi zaman bir aylık, kimi zaman üç aylık seyahatlere çıkarak cevapları bulmaya çalıştım. Bu sefer çok daha büyük bir adım atıyorum, bunu sadece yola ait
olarak deneyeceğim.

Bu yüzden elimde tek yön bir bilet var. Biliyorum, çok cesur bir karar bu. Belki yapamayacağım, belki bir ayda geri döneceğim, belki de hayatım tamamen değişecek. Küçük bir ihtimale şans verdim ve bu riski göze aldım. Yapamasam da olmadı der ve denemiş olmanın huzurunu yaşarım. Şimdiye kadar hayatta ne istemediğimi anladım, ne istediğimi ise hâlâ bilmiyorum. Bütün sınırlarımı kaldırıp merak ettiğim her şeyi yolda deneyimleyerek kendimi bulmaya çalışacağım.

Bir Yol Bin İhtimal, kendisiyle yolda tanışan ve hayata olan tutkusunu seyahatle yeniden yakalayan genç bir kadının yolculuğunu anlatıyor.”

Ekşi sözlükte de hakkında bir çok olumlu yorum bulunmakta, sevenleri hakkında sık sık yorum yazmaktadır. Şu ana kadar Şili, Kolombiya, Meksika, Guatemala, Küba, Japonya, Kenya, Vietnam, Filipinler, Bali ve Güney Kore gezdiği sadece bir kaç yerdir.


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz