Burak Güngör

Burak Güngör Youtube dünyasında en fazla takip edilen ünlü isimler arasında yer almaktadır. Peki kaç yaşında? aslen nereli? boyu, kilosu kaç? sevgilisi kim? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1994 yılının Eylül ayında aslen Kocaeli’de dünyaya gelmiş, burcu Başak, göz rengi kahverengi, boyu 1.80 cm, kilosu ise 77’dir. Babası ismini Oğuzhan koymak istemiştir. Ancak annesinin rüyasında kendisine biri tarafından bu senin oğlun Burak dendiğini bunu babasına anlatmasının sonucunda babasının da ismini Burak koymaya karar verdiğini dile getirmiştir. Baba tarafından aslen Kocaeli Karamürsel, anne tarafından ise aslen Rize’lidir.

Nişantaşı Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümünde eğitim gören başarılı isim Youtube öncesinde bir süre blog yazarlığı yapmış daha sonra vlog çekmeye karar vermiştir. Genellikle ilk dönemlerde Youtube kanalında bilgi ile birlikte korku videolarını takipçileri ile paylaşmıştır. Özellikle çekmiş olduğu Mavi Balina videosu büyük bir kitleye ulaşmasında pay sahibi olmuştur.

Burak Güngör kısa kısa soru cevap;

Koyu bir Fenerbahçe taraftarıdır. En sevdiği renk lacivert, en sevdiği ve uğurlu gördüğü sayı ise 7’dir. 1, 1,5 ay süre içinde 150 bin civarında aboneye sahip olmayı başarmıştır. Genellikle Ruhi Çenet ile kıyas yapılan ünlü isim Ruhi Çenet’i beğendiğini ve onun yaptığı çalışmalara saygı duyduğunu belirtmiştir. Bir dönem rap müzik’te yapmıştır. En sevdiği rap sanatçısı Hayki‘dir. Blog yazarı iken ödül dahi almış ancak istediği kitlelere bir türlü ulaşamamıştır. Ardından Youtube dünyasına giriş yapmaya karar vermiştir. Hayatta en fazla önem verdiği şey huzur’dur. En sevdiği youtuber yakın çevresinden olmamak kaydıyla Ekin Kollama’dır. Yakın çevresinden ise en sevdiği erkek youtuber’lar Halil Söyletmez, Rozetmen Ömer Sungur, Volkan Zurnacı ve Çağatay Gülümser, bayan ise Şeyda Erdoğan.

Hayatının dönüm noktası Youtube dünyasında ulaştığı başarıdır. Boş zamanlarında genellikle üretmek ve video çekmek için araştırmalar yapmakta, arkadaşları ile cafe’ye gitmekte bu şekilde zamanını değerlendirmektedir.

En sevdiği yabancı dizi Prison Break isimli dizidir. Dizinin başrollerinde Dominic Purcell ve Wentworth Miller rol almıştır. Özellikle Wentworth Miller’in canlandırdığı Michael Scofield karakteri dizinin vazgeçilmezidir.

Sevgilisi kim? nasıl, nerede ve ne zaman tanıştı?

Sevgilisi kim sorusunun cevabı ise kendisi gibi Youtube dünyasının sevilen isimlerinden Şeyda Erdoğan‘dır. Birlikte ara sıra çektikleri videoları takipçileri ile paylaşmaktadırlar. Bir kanalın 1 Milyon partisi’nde tanışmış ondan iki üç hafta sonra konuşmaya başlamışlardır, ilişkileri ise 2016 yılının Aralık ayında başlamıştır.

Bugüne kadar Ruhi Çenet, Enes Batur, Başak Karahan, Alper Rende, Reynmen Yusuf Aktaş, Fatih Yasin, Halil Söyletmez, Atakan Özyurt ve Kaya Giray gibi bir çok ünlü isim ile birlikte videolar hazırlamış ve paylaşmıştır.

Yaşantısını İstanbul’da sürdürmektedir. Youtube içeriklerini üretmek için daha önce çalıştığı işten ayrılmak zorunda kalmıştır. Kanalında 2019 yılı itibariyle 1 milyon’un üzerinde abonesi bulunmaktadır. instagram takipçi sayısı 436bin, twitter takipçi sayısı ise 20,3 B.


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz