Enes Batur

Enes Batur sosyal medyada en fazla konuşulan ve takip edilen isimlerin başında yer almaktadır. Hakkında ise ailesi, yaşı, memleketi, doğum yeri, boyu, kilosu, sevgilisi ve daha bir çok soru merak konusudur. Kısaca hayatı biyografisi.

1998 yılının Nisan ayında dünyaya gelen ünlü Youtuber Koç burcudur. Boyu ise 1.80 cm’dir. Ankara’da doğmuş, iki üç sene sonra ailesinin tayini nedeni ile gittikleri Erzurum’da 2. sınıfa kadar okumuş ardından Antalya’ya yerleşmişlerdir. Leyla Kahraman Sevim Ertenü İlkokulu, ardından Lise 3. e kadar Kepez Anadolu, Lise 4.te ise Fidan Temel lisesine geçmiştir. Günümüzde ise Uluslararası Antalya Üniversitesinde Bilgisayar Mühendisliği bölümünde okumaktadır.

Toyga Berat ve Elis Bera isimlerinde bir kız birde erkek kardeşi vardır. Annesi Hemşire Arzu Hanım, babası ise Polis Memuru Fatih Sungurtekin’dir.

En fazla merak edilen konulardan birisi ise Youtube’da ne kadar kazanıyor. Bu konu ile net bir rakam vermesede ilk dönemlerde kazandığı paranın %80’ini ailesine verdiğini, geriye kalan para ile de video çekebileceği ekipmanları almıştır. Tutumlu bir insan olduğunu gereksiz harcama yapmadığını ve para biriktirdiğini belirtmiştir.


Sevgilisi bir dönem kendisi gibi ünlü bir youtuber olan Başak Karahan idi, ancak bu birliktelik son bulmuştur.

Diğer bir taraftan öğrenci olarak eğitiminide sürdürmektedir ve kendisine ait olan t-shirt tasarımlarını ünlü bir sitede satmakta olan Enes Batur yaşantısını Antalya’da sürdürmektedir.

Bazı kaynaklarda belirtildiği ve net olmamakla birlikte aslen Adana’lı olduğunu söyleyebiliriz.

2018 kendi hayatını konu alan Enes Batur Hayal mi Gerçek mi? isimli sinema filminde rol almış ve oyunculuğa adım atmıştır diyebiliriz. 2018 yılında Altın Palmiye Yılın Fenomeni Ödülü kazanmıştır.

Enes Batur videosunda anlattığı bazı özel bilgileri;

Youtube dünyasına 9. sınıfta iken adım atmıştır. İlk olarak oyun videoları ile dikkatleri üzerine çeken Enes Batur’un özellikle Happy Wheel serisi büyük beğeni kazanmıştır. En sevdiği renk mor, burcu ise Koç’tur. En sevdiği yemekler Kabak Dolması, Makarna, Hamburger, et ve pirzola’dır. Pizza, lahmacun, Ispanak ve barbunya yemediğini ama son zamanlarda yemeye çalıştığını belirtmiştir. Hayatta en nefret ettiği şey yalan söyleyen insan ve haksızlık. Sigara ve alkol kullanmamaktadır. Gece kulübü vb. mekanları sevmemektedir. Kart oyunları ve strateji oyunları oynamayı çok sevmektedir.

17 Yorumlar

  1. Eskiye oranla şu an hiç bir sevgi beslemesem de eskiden gülmekten bayıldığım biridir kendisi. Ben güncel bilgiler değilde şöyle 3 4 sene önceki bilgileri arıyorum her yer güncel yazmış ama eskiyi ölsem de bulacağım!

  2. Enes abi çok kötü söz söylüyorsun. Bu huyunu düzeltirsen seviniriz. Ayrıca Türkiye’nin en büyük ve en çok aboneye sahip YouTube kanalının sahibi olmak büyük başarı. Daha çok abone toplaman dileğiyle❤️

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz