Suzet Baycu

0
Suzet Baycu

Suzet Baycu son dönemde merak konusu olmaya devam ediyor. Güzel isim hakkında merak edilenler, kısaca hayatı, kariyeri ve biyografi bilgileri.

Suzet Baycu Kimdir?

Suzet Baycu gezgin, rehber, şarkıcı, fenomen ve youtuber. Uzun yıllar rehberlik yapmıştır. Ulus Özel Musevi Lisesi’ni bitirmiştir. Okulda İngilizce eğitim alan güzel isim, okulun tiyatro kulübünde 4 sene sahne almış ve başarıları eğitim hayatı sonrasında İngiltere Surrey’de bir tiyatro kursuna burs kazanmıştır. Okulda İngilizcenin yanı sıra İbranice’de öğrenmiştir. Ancak pratik yapmadığı için İbranicesinin orta seviyelerde kaldığını, İbraniceyi dilini de geliştirmek istediğini belirtmiştir.

İstanbul Üniversitesi İtalyan Filolojisi’ni kazandıktan sonra İtalyanca ile tanışmıştır. İtalyancanın 2. Senesinde Barcelona’da bir İspanyolca kursuna yazılmıştır. Üniversite döneminde oyuncu olan ablası Feri Baycu Güler’den etkinlenmiş, ablasının da desteği ile rehberlik yapmaya başlamışıtr. 5 dil bilmektedir. Uzun süre yerli ve yabancı turistlere dünyayı gezdirmiş, 80’den fazla ülkeye gitmiştir.

Yunanistan, İspanya, İtalya derken tüm Avrupa, Latin Amerika ve Uzak doğu ülkelerine geziler gerçekleştirmiştir. 2009 yılında rehberliğe başlamış ve İngilizce, İspanyolca, Portekizce ve İtalyanca dillerinde rehberlik yapmıştır. Tüm bunların yanı sıra videolar çekip Instagram’da @dunya_alem_geziyorum sayfasından ve youtube kanalıdan da bu videoları yayınlamaktadır.

En sevdiği dil ise Portekizce’dir. Resmi instagram hesabı kullanıcı ismi @suealain ‘dir. Ayrıca @Suzet isimli youtube video kanalında paylaşımlarını sürdürmektedir. 2021 yılının Ağustos ayında Yasak da Olsa isimli single çalışmasını müzik severler ile buluşturmuştur. Yasak da Olsa dışında Nak Nak, Bile Bile Lades, Unuttun mu?, Sırılsıklam ve Yalansın seslendirdiği diğer şarkılardır.
Suzet Baycu

Suzet Baycu Kaç Yaşında?

Suzet Baycu 44 yaşındadır. Doğum tarihi ise 1980 Mart.

Suzet Baycu Nereli?

Suzet Baycu aslen İstanbul’un Şişli İlçesi’nde dünyaya gemliştir. Ailenin ikinci kız çocuğudur.

Rehberlik ve sosyal medya dünyası dışında, oyunculuk eğitimleri de alan Baycu, bir kaç reklam ve dizi projesinde de yer almıştır.

Oynadığı Diziler:

İkinci Bahar ve Netflix platformunda yayınlanan Kulüp isimli dizi de rol almıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz