Muhammet Bayram

0

Muhammet Bayram katıldığı canlı yayın televizyon programları ile merak edilen isim olmuştur. Ekonomi ile ilgili yaptığı açıklamalarla dikkat çeken başarılı ekonomist hakkında merak edilenler. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Muhammet Bayram Kimdir?

Muhammet Bayram ekonomist, Yeminli Mali Müşavir, televizyon program yorumcusu. İlköğretim ve Ortaöğrenim hayatını doğup büyüdüğü memleketi Çivril’de tamamlamıştır. Lise döneminin ilk 3 senesini Denizli merkez, son yılını ise Uşak Merkez’de tamamlamıştır. Marmara Üniversitesi Maliye Bölümü mezunudur.

2011 senesinde Maliye Bakanlığı Vergi Denetmen Yardımcısı olarak mesleki kariyerine başlamış, aynı sene Vergi Müfettiği Yardımcılığına atanmıştır.

Büşra Arslantaş, Helin Aslan, Ayşenur İdris, Kaan Temeltaş, Kerem Kırçuval, Nilgün Balkaç, Meltem Bozbeyoğlu ve Hande Aydemir gibi isimlerin sunduğu bir çok televizyon canlı yayın programına katılarak ekonomi ile ilgili bilgilendirmelerde bulunmuştur.
Muhammet Bayram5 jpg

Muhammet Bayram Nereli?

Muhammet Bayram aslen Denizli Çivril nüfusuna kayıtlıdır ve Çivril doğumludur.

2017 senesinde Anadolu Üniversitesi Adalet Meslek Yüksek Okulunu tamamlayan Bayram, aynı sene Tesmer (Temel Eğitim ve Staj Merkezi) tarafından açılan Yeminli Mali Müşavirlik Sınavlarından başarılı olarak Yeminli Mali Müşavirlik ünvanını elde etmiştir.

2019’da Marmara Üniversitesi Tezli Mali İktisat Bölümünden “Vergi Denetiminde Risk Analizi” adlı bitirme tezi ile Yüksek Lisans eğitimini tamamlamıştır.

Meslek görevi süresince İstanbul’da ve görevi gereği çeşitli Anadolu illerinde görev yapmıştır. Çok sayıda ve çeşitlilikte vergi incelemesi görevini yürüterek, büyük ve orta ölçekli mükellef vergi incelemesi görevlerini ve çok sayıda mesleki seminer ve eğitimini başarı ile tamamlamıştır.

2011 senesinden beridir 200’ün üzerinde fazla vergi, ekonomi ve finans alanındaki makale ve köşe yazısı editörlü dergiler, ulusal dergi ve web sitelerinde yayımlanmıştır.

2019’dan beri ise Denetim, Kamu Maliyesi, Yurt İçinden Alınan Vergi, Resim, Harç ve Mali Yükümlülükler ve Ticari İşletme ve Şirketler Muhasebesi alanlarında Asliye ve Sulh Hukuk, Asliye Ceza, İcra ve Ticaret Mahkemeleri ile İcra Daireleri nezdinde 100’den fazla dosyada Bilirkişilik görevini üstlenmiştir. Aynı zamanda Ticaret Mahkemesi Başkanlıklarınca ataması gerçekleştirilen Konkordato Komiserliği ve Kayyumluk görevlerini sürdürmektedir.

Muhammet Bayram Kaç Yaşında?

Muhammet Bayram 26 yaşındadır. 1987 yılının Mayıs ayında Denizli Çivril’de dünyaya gelmiştir.

Avcılık ve kayak sporları ile ilgilenen ekonomist evli ve iki kız çocuk babasıdır.

Resmi instagram hesabı @bayramuhammed ‘dir.
Muhammet Bayram6 jpg

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz