Nejat Özonay

Nejat Özonay katıldığı televizyon canlı yayın programları ile merak edilen isim olmuştur. Hakkında kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Nejat Özonay Kimdir?

Nejat Özonay Ekonomist, iş insanı, girişimci. İstanbul Teknik Üniversitesi Matematik (İTÜ) mezunudur. MBA programını ABD’deki Houston Üniversitesi’nde tamamlamıştır.

Garanti Bankası’nda Hazine, Ticari Bankacılık ve Kurumsal Bankacılık gibi farklı departmanlarda 13 sene bankacılık deneyimi yaşamıştır.

İstanbul’da Millennium Bank’ta Mortgage ve Gayrimenkul Projeleri Müdürü olarak görev yapan Özonay’ın makaleleri bir gazetede yayınlanmıştır. Ayrıca Mortgage Uzmanı olarak yazılarını yayınlamıştır.

İstanbul Property Services Yönetici Ortağı’dır. İPS Disiplinli bankacılık sektöründeki tecrübesi ile Gayrimenkul sektöründe sıradan bir şirketten çok daha fazlasını sunmaya devam etmektedir. İşletme, Yatırım ve Satın Alma Danışmanı, Finansal Danışmanlık, Gayrimenkul Hizmetleri, İthalat ve İhracat, Ürün Sağlayıcı.

Sıkı bir Fenerbahçe taraftarıdır. Babası Ekrem Özonay eski bir emekli, hakim. 2016 yılında yaşamını yitirmiştir.

Nejat Özonay Nereli?

Nejat Özonay Mardin’lidir. Bir çok kaynakta aslen baba tarafından Mardin’li olduğu belirtilmektedir. Resmi instagram hesabı @nejatozonay, resmi twitter hesabı ise @NejatOzonay ‘dır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz