Evren Devrim Zelyut

Evren Devrim Zelyut son dönemde katıldığı televizyon programlarında yaptığı ekonomi dahil yaptığı bir çok yorum ile dikkat çekmiştir. Hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Evren Devrim Zelyut Kimdir?

Evren Devrim Zelyut Avrasya Yatırım Kurucusu, Yeniçağ Gazetesi Yazarı ve Ekonomist. Yeniçağ Gazetesi’nde ekonomi üzerine yazılar kaleme almakta, değerlendirmelerde bulunmaktadır. Avrasya Yatırım Youtube video kanalında da ekonomi üzerine yorumlar ve paylaşımlarını sürdürmektedir.

Evren Devrim Zelyut Nereli?

Evren Devrim Zelyut baba tarafından aslen Tokat Niksar’lıdır. Babası gazeteci, yazar, araştırmacı Rıza Zelyut’tur. Babası hakkında wikipedia sitesinde wikipedia Alevi kökenli, 1980 öncesi Türkiye’nin öğretmen örgütü olan Töb-Der örgütlenmesinde aktif rol aldığı ve yöneticilik yaptığı bilgisi yer almaktadır.

Evren Zelyut, hisse senedi, altın ve döviz piyasalarına, hane halklarına ve reel sektör üzerine değerlendirmelerde bulunmaktadır. 5 seneden fazla borsa tecrübesine sahip olan başarılı isim, banka aracı kurumundada çalışmalar gerçekleştirmiş bir isimdir.

Borsacı olduğu da bilinmekte, Ekonomi lisans ve Yüksek lisans derecesi ile birlikte, sermaye piyasası kurulu lisansına sahiptir.

Resmi twitter hesabı @evrendevrimz, resmi instagram hesabı ise @evrendevrimzelyut ‘dur.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz