Meltem Bozbeyoğlu

0

Meltem Bozbeyoğlu CNN Türk Haber Programı Sunucusu olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Başarılı sunucu hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Meltem Bozbeyoğlu Kimdir?

Meltem Bozbeyoğlu Haber programı sunucusu, muhabir ve spiker. İstanbul Kültür Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü’nden derece ile mezun olmuştur. Ardından İstanbul Üniversitesi Reklamcılık Bölümü’nü bitirmiştir.

Basın sektörü’nde staj çalışmalarını tamamlamış, 2012 yılında Anadolu Ajansı spor servisinde haberler kaleme almıştır. 2 yıl kadar çalıştıktan sonra, TRT ekranlarında yayınlanan Spor Kritik adlı program da Reji’de görev yapmıştır.

Meltem Bozbeyoğlu Kaç Yaşında?

Meltem Bozbeyoğlu 30 yaşındadır. Doğum tarihi 05 Aralık 1992, burcu ise yay’dır.
Meltem Bozbeyoglu6
Sunuculuk, spikerlik ve diksiyon eğitimleri alan Meltem Bozbeyoğlu, eğitimlerini Dialog isimli kurumda tamamlamıştır. Kurstaki eğitimlerinin ardından İstanbul Fm’de Haber Spikeri olarak saat başı bülten sunmuştur. Ayrıca İstanbul Tv’de Sinema Programında sunuculuk yapmıştır.

2016 yılında Kanal7 Haber Merkezi ile tanışmıştır. 2018 senesinde, 2. Başkent Ödüllerinde “Yılın En İyi Muhabiri” ve yine KırmızıTürk Altın Başarı Ödülleri’nde de “Yılın En Başarılı Muhabiri” ödüllerine layık görülmüştür.

Show Tv ekranlarında da muhabirlik ve Show TV’de Hafta Sonu Ana Haber bültenini sunmuştur. 2021 yılının sonlarında ise CNN Türk ile anlaşan başarılı sunucu, günümüzde CNN Türk ekranlarında haber programı sunucusu olarak görevine devam etmektedir. 2022 yılının Mart ayında Cnn Türk’te ilk ödülü’nü Rol Model Kadınlar Zirvesi’nde almıştır.

Resmi instagram hesabı @meltembozbeyoglu ‘nun günümüz itibariyle takipçi sayısı 51,7bin civarındadır. Ayrıca @bozbeyogluu kullanıcı isimli twitter hesabı da bulunmaktadır. Hem sahada, hem stüdyoda haberciliğin her alanında başarılı kariyerini sürdürmektedir.

Maalesef henüz doğum yeri ve aslen nereli olduğu gibi bilgilerine ulaşılamamıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz