Emre Şirin

Emre Şirin son dönemlerde ağırlıklı olarak ekonomi üzerine yaptığı yorumlar, video ve yazıları ile dikkat çekmiştir. Hakkında merak edilenler. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Emre Şirin Kimdir?

Emre Şirin Finans ve Ekonomi Danışmanı, Finans Uzmanı, Eğitmen. Marmara Üniversitesi Muhasebe ve Anadolu Üniversitesi İşletme mezunudur. Ayrıca Türkiye Değerleme Uzmanları Birliğine (TDUB) kayıtlı Lisanslı Gayrimenkul Değerleme Uzmanıdır.

Çalıştığı kurumlarda faaliyet alanı üzerine çok sayıda eğitim almıştır.
emre sirin12 jpg
Aldığı Bazı Eğitimler:

İleri Düzey Mali Analiz
Finansal Yönetim
Para ve Sermaye Piyasaları
Finansal Tablolar Analizi
Dış Ticaret ve Finansmanı
Kredi Taleplerinin Değerlendirilmesi ve Kredi Tahsis Politikaları
Risk Analizi ve Yönetimi.

2003 senesinden beri ağırlıklı olarak bankacılık sektöründe Ticari Bankacılık ve Kobi Bankacılığı bölümlerinde çalışmıştır. Bu bankalar arasında Ing Bank, Qnb Finansbank, Şekerbank, Odeabank ve Denizbank gibi kurumlar yer almaktadır.

2021 yılından itibaren sektörden ayrılma kararı alan Şirin, ‘Ena Strateji ve Finansal Danışmanlık’ firmasını kurmuştur.

Günümüz itibariyle hem şirketlere hem bireylere ‘Finansal Yönetim, Yatırım ve Portföy Yönetimi’ alanlarında danışmanlık hizmetinin yanı sıra ilgili alanlarda online ve sınıf eğitimleri vermektedir.

Medya faaliyetleri kapsamında EkoTürk TV, Ekonomi Ekranı, Yeniçağ TV, Lider Haber gibi kanallarda ekonomi ve piyasa programlarında yorumculuk bulunmaktadır. Ayrıca Youtube kanalında piyasa ve ekonomiye dair analizler ve Para Analiz internet sitesinde köşe yazarlığı yapmaktadır.

Emre Şirin Nereli?

Emre Şirin İstanbul Beykoz doğumludur.

Emre Şirin Kaç Yaşında?

Emre Şirin 41 yaşındadır.

Resmi twitter hesabı @emresirin82 ‘dir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz