Fatih Al

0

Fatih Al Kahraman Babam Yavuz karakteri ile oyunculuk kariyerini sürdürmektedir. Rol aldığı bir çok sinema ve dizi ile adından söz ettiren başarılı oyuncu hakkında merak edilen soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Fatih Al Kimdir? Nereli?

1976 yılının Eylül ayında dünyaya gelen usta oyuncu aslen Ankara doğumludur. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih – Coğrafya Tiyatro Bölümü mezunudur. Oyunculuk eğitimi almıştır. Şehir Tiyatroları ile mesleki hayatına adım atmıştır. Bir dönem Danimarka’da yaşamıştır. Henüz 17 yaşında iken oyunculuktan para kazanmaya başladığını belirten Fatih Al ‘ın babası vaktiyle kısa bir süre de olsa Yeşilçam’da figürasyon yapmıştır. Kız kardeşi ile birlikte izlediği filmleri ezberleyerek karşılıklı oynayarak büyüdüğünü dile getirmiştir.

Eğitim döneminde iken okulda oyunculuk pratiğini bir şekilde sürdürmüş, okul dışında da özel tiyatrolar da çalışmıştır. Tiyatro da iken 17 yaşında para kazanarak oynamaya başlamıştır. Oyunculuğun yanı sır şarkı söylemekten ve gitar çalmaktan büyük keyif almaktadır. Hayatında müzik önemli bir yer tutmaktadır. Fatih Al Söz yazmakta, beste yapmakta ve çalıp söylemektedir. İlkokul 1. ve 2. sınıfı Almanya’da okuduğu dönemde babası Al’a nota dersi aldırmıştır. O dönemde flüt üzerine nota öğrenmiş ardından gitar, bağlama ve yan flüt çalmayı öğrenmiştir. İlerleyen süreçte trompet çalmayı da öğrenmiştir. Tüm bu müzik becerisine rağmen Müzisyenim’ diyebilecek kadar becerikli değilim açıklamasında bulunmuştur. Ancak müziğin oyunculuğuna ve gündelik hayatını muazzam bir katkısının olduğunu sözlerine eklemiştir.

Fatih Al Boyu, Kaç Yaşında?

Boyu 1.84 cm, kilosu 80, burcu ise başak’dır. 2021 yılı itibariyle yaşı 44’dür. @deligemisi olarak kullandığı resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı günümüz itibariyle 17,2bin civarındadır. Fatih Al ve Bazı Şarkılar isimli youtube video kanalı bulunmaktadır.

Oynadığı sinema ve diziler:

İlk dizi oyunculuk deneyimini 2003 senesinde rol aldığı Sihirli Annem isimli dizi ile gerçekleştirmiştir. 2005’te Rüzgarlı Bahçe adlı dizinin oyuncu kadrosunda yer almıştır.

Bugüne kadar Karadayı, Not Defteri, Muhteşem Yüzyıl, Rüzgarlı Bahçe, Sihirli Annem ve Kanatsız Kuşlar (Muzaffer) dizilerde rol almıştır. Ayrıca Sonsuz Aşk, Uzaklarda Arama, Daire, Evdeki Yabancılar, Bizim Büyük Çaresizliğimiz ve Hazan Mevsimi isimli sinema filmlerinde oynamıştır. Özellikle 2014 yılında Not Defteri dizisinde canlandırdığı Mahir Soysal karakteri ile büyük çıkış yakalamıştır. En son 2021 senesinde Kahraman Babam dizisinde Yavuz karakteri ile kamera karşısına geçmiştir. Dizide Görkem Sevindik, Ushan Çakır, Tuğçe Altuğ ve Nilay Deniz gibi isimler de rol almıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz