Korel Cezayirli

Korel Cezayirli Alparslan Büyük Selçuklu Süleyman karakteri ile dikkat çekmiştir. Geçmişten günümüze rol aldığı bir çok sinema ve dizinin yanı sıra tiyatro oyunlarında sahne almıştır. Hakkında ise hayranları tarafından aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? gibi bir çok sorunun cevabı merak ediliyor. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Korel Cezayirli Kimdir?

Korel Cezayirli tiyatrocu, sinema, film ve dizi oyuncusu. Annesi Tülay Cezayirlioğlu, babası ise Mehmet Enis Cezayirlioğlu’dur. Babası 2015 yılında Muğla, Datça’da kalp krizi sonucu hayata gözlerini yummuştur. Babası Doğu Akdeniz Üniversitesi Türkiye Tanıtım Koordinatörlüğü kurucularındandır.

Selçuk Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden 2000 yılında mezun olmuştur. Mezun olduktan sonra, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları sınavını kazanmış ve Şehir Tiyatroları’nın kurucu-oyuncusu olarak göreve başlamıştır. Ankara’da Cezayirli Film stüdyosunu kurmuştur. 2006 yılında Kod Adı adlı proje ile sinema ve televizyon alanında çalışmaya başlamıştır.

Korel Cezayirli Nereli?

Korel Cezayirli aslen Ankara doğumludur.

Korel Cezayirli Boyu, Kaç Yaşında?

Korel Cezayirli 48 yaşında ve 1.80 boyundadır. Doğum tarihi 2 Nisan 1976, burcu ise koç.

Selçuk Üniversitesi Devlet Konservatuvarı ve Levent Kırca Kültür Merkezinde oyunculuk ve diksiyon eğitmenliği yapmaktadır.

Görev aldığı bazı oyunlar:

İstanbul Efendisi, Karmakarışık, Kuvayi Milliye, Vişne Bahçesi, Kantocu. Resimli Osmanlı Tarihi, Pırtlatan Bal, Bir Şehnaz Oyun, Sırça Kümes, Açık Aile ve Lüküs Hayat.

Yönettiği Oyunlar:

Aptal Hamdi, Sevgili Doktor, Kaç Baba Kaç ve Gülme Komşuna.

Rol aldığı sinema ve diziler:

Kod Adı, Köprü, Son İstasyon, Maskeli Balo, Deli Deli Olma, Sen De Gitme. Karadağlar, Lale Devri, Yer Gök Aşk, Düşler Ve Umutlar, Günahkar, Yılanların Öcü, Yeter (Uras), Dayan Yüreğim (Taner) ve Mavera (Hace Ahmed Yesevi). Köprü isimli dizi de Melis Birkan ile başrolü paylaşmıştır.

2021 yılında TRT 1 ekranlarında yayınlanan Alparslan Büyük Selçuklu dizisinde Süleyman karakteri için kamera karşısına geçmiştir.

Korel Cezayirli Hakkında Gerçekler:

1 – Vatani Görevini (Askerliğini) Eskişehir ve Kütahya’da yapmıştır.
2 – En büyük tutkusu otomobiller ve makineler’dir. Otomobil kullanmayı ve kendi başına tamir etmeyi çok sevmektedir.
3 – Tam bir Marlon Brando hayranıdır. Filmlerini en az 5-6 kez izlemiştir.
4 – Eşi Bilge Cezayirli tiyatro sanatçısı’dır.
5 – Eşi ile fırsat buldukça boş zaman yakalayabildiklerinde otomobille mini tatiller yapmayı çok sevmektedir.
6 – Sıkı bir Fenerbahçe taraftarıdır.
7 – Basketbol, yüzme ve artistik buz pateni sporlarında lisansı vardır.
8 – Gerçek ismi Vedi Korel Cezayirli’dir.

Resmi instagram hesabını @korel_cezayirli olarak kullanmaktadır. Günümüz itibariyle takipçi sayısı 47,4bin civarındadır. Resmi web sitesini ziyaret edebilir hakkında daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. http://korelcezayirli.com.tr.

2 Yorumlar

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz