Nilay Deniz

Nilay Deniz Kahraman Babam Yonca karakteri ile Show Tv ekranlarında yayınlanan dizi de oyunculuk kariyerini sürdürmektedir. Hayranları tarafından ise bir çok soru merak konusudur. Kimdir? aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? evli mi? Kısaca oynadığı sinema ve diziler, hayatı ve biyografi bilgileri.

Nilay Deniz Kimdir? Nereli?

1993 yılının Mayıs ayında aslen Aydın Söke’de dünyaya gelmiştir. Anne ve babası başarılı oyuncu henüz çok küçük yaşlarda iken boşanmışlardır. Daha sonra yaşantısını annesi ile birlikte sürdürmüştür. Aydın, Söke’den sonra bir dönem Ankara’da yaşamış, sonrasında Eskişehir ve İstanbul. Babası ile Almanya’da yaşamaktadır. Daha sonra annesi 2. evliliğini yapmıştır. Özellikle Selma ve Mor Menekşeler tv dizisinde Cevriye karakterini canlandırarak oyunculuğunu ispatlamış ve ciddi bir çıkış yakalamıştır.

Oyunculuk dünyasına annesinin isteği giriş yapmıştır. Annesinin sürekli güzel ismin oyuncu olmasını istediğini, başta korktuğunu ama sonrasında keyif aldığını ve profesyonel olarak oyunculuk yapmaya karar verdiğini belirtmiştir. İlk oyunculuk serüvenine Ankara’da Behzat Ç ile başlayan Nilay Deniz, bir güzellik yarışmasında Ankara’nın yüzü seçilmiştir. Hemen akabinde yapımcı tarafından deneme çekimlerine davet edilmiştir. Yaptığı ilk işinde herkesi gözlemlemiş, ardından oyuncu olmaya karar vermiştir. Ailesinin, annesinin oyuncu olmasında büyük bir payı vardır. Üniversitede oyunculuk okumamış ancak, çalıştığı oyuncular sayesinde kendisini geliştirmiştir.

Nilay Deniz Hakkında Gerçekler:

1 – Stil tercihi her daim casual ve spor üzerinedir.

2 – Düzenli cilt bakımı yaptırmaktadır. Özellikle işinin ehli iyi bir doktor ile işbirliği ile.

3 – Aşkın çok tesadüfi bir şey olduğunu, sürekli bir şey olmadığını, anlık oluştuğunu belirtmiştir. Aşkın zamanı ve yaşı yoktur diye aşkı tanımlamıştır.

4 – Hayattaki en büyük ilham kaynakları; anıları ve renkler. Her rengin kendisine bir duyguyu hatırlattığını ve sevdiği her şeyin motivasyonu olduğunu dile getirmiştir.

5 – En son annesi bir güzellik salonu açmış ve işletmeye başlamıştır.

6 – 2017 yılında görüntü yönetmeni Erçin Karabulut ile evlenmiştir.

Kendisini uyumlu ve dengeli bir insan olarak tanımlamaktadır.

Nilay Deniz Boyu, Kilosu, Kaç Yaşında?

Boğa burcudur, boyu 1.71 cm, kilosu ise 56’dır. 2021 yılı itibariyle 28 yaşındadır. @aydeniznil olarak kullandığı resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı günümüz itibariyle 1,1milyon civarındadır.

Oynadığı sinema ve diziler:

Çatı Katı Aşk (Yasemin)
Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi (Rüya – Aylin)
Hayata Beş Kala (Selma)
Mor Menekşeler (Cevriye)
20 Dakika
Güneşi Beklerken (Begüm)
Ah Neriman (Zeynep)
Aşk Yeniden (Selin)
Ateş Böceği (Aslı)
Dolunay
Dayan Yüreğim (Seray)
Ateşböceği (Şoför Aslı)
Kalk Gidelim (Nehir)
Kahraman Babam (Yonca)

Pantene Altın Kelebek Özel Jürisi tarafından “Parlayan Yıldızlar” kategorisinde ödüle layık görülmüştür.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz