Sezai Aydın

1952 Ankara doğumlu Sezai Aydın, özellikle seslendirmiş olduğu bir döneme damga vuran Bill Cosby, Ayı Yogi, çizgi köpek Değerli, John Rambo, Rocky Balboa ve Fred Çakmaktaş gibi karakterler ile ekran severler tarafından sesine aşina olunmuş isimdir. Kova burcudur. Sezai Aydın baba tarafından aslen Kırım Tatarıdır.

Usta oyuncu, seslendirme ve tiyatro sanatçısı Sezai Aydın bugüne kadar birçok sinema ve dizide rol almıştır.

Kaynanalar, Neşeli Günler, Olacak O Kadar, Susam Sokağı, Mahallenin Muhtarları, Postacı Kapıyı Ara Sıra Çalar, Yeni Bir Yıldız, Kanal Yumuşak G, Örümcek, İç Güveyi Billy, Dar Alanda Kısa Paslaşmalar, Kınalı Kar, Sırlar Dünyası, Serseri, Avrupa Yakası, Beni Bekledinse, Ömer Seyfettin: Perili Köşk, Gizli Patron, Hakkını Helal Et, Senden Başka, Gece Gündüz, Sınıf, Aşk Bir Hayal, Kurtlar Vadisi: Gladio, Çocukluk Günleri, Sahne Klasikleri, Alemin Kıralı, Cesur Hemşire, Delisin! Delisin!, Gönül İşleri, Tanıklar, Cahide Devekuşu’nun Açık Evliliği, Yaktın Beni, Tahin Pekmez, Bizim Köyün Şarkısı ve Hadi Be Oğlum gibi bir çok sinema ve dizide rol almıştır. Ayrıca sayısız projede ise seslendirme yapmıştır.

Ankara Üniversitesi İktisadi ve Ticari İlimler Akademisinden mezun olmuştur. Daha sonra Şehir Tiyatrolarında görev yapmış, tiyatrolarda sahne almıştır.

Başkent İletişim Bilimleri Akademisinde, Seslendirme ve Oyunculuk eğitimleri vermekte, diğer bir yandan Marmara Üniversitesinde rektör olarak görevini sürdürmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz