Şifanur Gül

Şifanur Gül son dönemlerde rol aldığı diziler ile dikkatleri üzerine çeken güzel oyuncular arasında yer almaktadır. Oynadığı diziler, kariyeri, biyografi ve kısaca hayatı.

Şifanur Gül Kimdir?

Şifanur Gül tiyatrocu, sinema, film ve dizi oyuncusu. Ankara Üniversitesi (DTCF) Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesi Oyunculuk Ana Sanat Dalı Bölümü’nü başarı ile tamamlamıştır. Henüz Lise döneminde iken oyunculuk eğitimleri almaya başlamış, tiyatro ve sanat okullarında eğitimini pekiştirmiştir.

Şifanur Gül Nereli?

Şifanur Gül aslen Ankara doğumludur.
sifanur gul3 jpg
İlk dizi oyunculuk deneyimini, 2019 yılında Star Tv ekranlarında yayınlanan Sevdim Seni Bir Kere isimli dizi ile gerçekleştirmiştir. Bu dizi dışında henüz sinema filmi ve dizi projelerinde yer almamış olsa da, bu dizi onun oyunculuk teklifi alacağı bir çok başarılı projenin kapısını aralamıştır. Dizi de Eylül isimli karakteri canlandırmıştır.

Şifanur Gül Boyu, Kaç Yaşında?

Şifanur Gül 25 yaşında ve 1.70 boyundadır. Doğum tarihi 26 Kasım 1997, burcu ise yay’dır.

Hiç bir medya ve magazin gündeminde sevgilisi olduğuna dair bir bilgi kayıtlı değildir. Fuat Gül isminde bir abisi vardır.

2023 yılında Netflix platformunda yayınlanan Terzi isimli dizi de canlandırdığı Esvet karakteri büyük ilgi görmüştür. Güzel oyuncunun rol aldığı Terzi dizisi oyuncuları Olgun Şimşek, Çağataş Ulusoy, Salih Bademci, Ece Sükan, Berrak Tüzünataç, Evrim Alasya ve Lila Gürman gibi isimlerden oluşmuştur.

Resmi instagram hesabı @sifanurgull ‘dur.
sifanur gul5 jpg

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz