Berrak Kuş

Berrak Kuş özellikle Tweety’nin Sesi olarak ekran severler tarafından hatırlanan bir isimdir. Hakkında ise bir çok sorunun cevabı merak konusu. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Berrak Kuş Kimdir?

Berrak Kuş oyuncu, dublaj ve seslendirme sanatçısıdır. Ortaokul ve Lise döneminde profesyonel olarak Beşiktaş kulübünde basketbol oynamıştır. En büyük hayali sporcu olmaktı ancak sakatlık yaşadığı için basketbol’a veda etmek zorunda kalmıştır.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Konservatuvar Tiyatro Bölümü mezunudur. Ali Poyrazoğlu tiyatrosunda oyunculuğa başlamıştır. Daha önce henüz 5 yaşındayken Ali Poyrazoğlu’nun TRT için çektiği Ali Uyanık isimli dizi de yer almıştır. Babasının TRT çalışanı olması sebebi ile setlere babası tarafından götürüldüğünde Ali Poyrazoğlu tarafından skeçlerde kendisine rol verilmiştir.

Daha sonra İstanbul Radyosu Çocuk Korosu sınavına girerek kazanmıştır. TRT den o dönemde, gerçek çocukların konuşması için çocuk korusundan çocuklar seçilmiş ve oda seçilenler arasında yer almış ve oyunculuk ve seslendirme çalışmalarına başlamıştır.

Konservatuvar sınavına girmesi için kendisini ikna eden ismin Kadriye Kenter olduğunu belirtmiştir. Aslında pek konservatuvar okumanın aklında olmadığını, yurtdışında okuyup farklı bir sektörde çalışmak istediğini ama nihayetinde konservatuvar’a girerek bu sektörde yer aldığını dile getirmiştir. (Moda Sektörü üzerine eğitim almak istemiştir)

Oya Küçümen ve Oya Prosçiler gibi isimlerin kendisinin idolü olduğunu dile getirmiştir. 1984 ve 1986 yılları arasında Mehmet Ali Erbil ile birlikte Uçan Kaz Nils çizgi film karakterlerinde seslendirme yapmıştır. Berrak Kuş Nils, Mehmet Ali Erbil ise Karol karakterini canlandırmıştır. Saadettin Erbil, Sacide Keskin, Müşfik Kenter, Murat Prosçiler, Zekai Müftüoğlu, Merih Tangül gibi bir çok isimle çalışmıştır.

Geçmiş yıllarda Kanal 1’de, çocukların sağlıklı gelişimini sağlamaya yönelik Tatil Sabahı programı sunmuş, çok uzun yıllar radyo tiyatrosu yapmıştır.

Berrak Kuş Nereli?

Berrak Kuş doğma büyüme aslen Ankara’lıdır.

Berrak Kuş Evlimi? Eşi Kim?

Berrak Kuş kendisini gibi oyuncu olan ünlü isim, Cemil Büyükdöğerli ile evlidir. Bu evliliğinden Cevdet Ali isminde bir oğlu vardır.
berrak kus esi ve oglu

Berrak Kuş Seslendirdiği Karakterler

Berrak Kuş özellikle Tweety ile sık sık merak edilen isimdir. Ancak bir çok başarılı ve ünlü karakterin de seslendirmesini yapmıştır. İşte seslendirdiği bazı karakter ve ünlü isimler.

Tweety
Elizabethtown: Kirsten Dunst
Valorant Jett
V For Vendetta: Natalie Portman (Evey)
Herbie Tam Gaz : Lindsay Lohan
North Country: Michelle Monagan
Desperate Houseswives: Andrea Bowen
Ratatuille Fare: Colette
Canavar Ev: Zee
Arabalar: Mia
Aladdin: Yasemin
Rumor Has It Gerçek Dedidoku filmi: Jennifer Aniston
Pineaplle Express: Amber Heard
White Chicks Jessica Acuffiel
Yarından Sonra Emmy Roussm
Hancock – Aaron
Mumya Evinde : Elisha Cutbert
Playlist: Kat Dennings
Harika işler Takımı: Sima
Bates Motel: Emma
Brandy ve Bay Bıyık: Brandy
Avatar: Son Havabükücü Power Rangers, La Casa De Papel ve Valorant gibi projelerde de seslendirme yapmıştır.

Oynadığı Diziler:

En son Akıncı isimli dizinin oyuncu kadrosunda yer almış ve dizi de Hacer karakteri için kamera karşısına geçmiştir.

Aile Bağları 1999
Bebek 2000
Evdeki Yabancı 2000
Ah Şu Komşular 2000
Tatlı Hayat 2001
Kış Güneşi 2016
Akıncı 2021 (Hacer)

Resmi instagram hesabı kullanıcı ismi @berrakbuyukdogerli ‘dir.


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz