Serra Taşkıran Özgür

Serra Taşkıran Özgür CNN Türk spikeri olarak çalışmalarına devam ediyor. Hakkında eğitimi, kariyeri, çalışmaları, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Serra Taşkıran Özgür Kimdir?

Serra Taşkıran Özgür sunucu, gazeteci, haber spikeri. Lise döneminde Grafik Tasarım ve Fotoğrafçılık üzerine eğitmi almıştır. Ardından Beykent Üniversitesi Görsel İleşitim, devamında ise Televizyon Haberciliği ve Programcılığı bölümünden mezun olmuştur.

Serra Taşkıran Özgür Nereli?

Serra Taşkıran Özgür aslen İstanbul doğumludur.

Serra Taşkıran Özgür Kaç Yaşında?

Serra Taşkıran Özgür 29 yaşındadır. Doğum tarihi 25 Mayıs 1994, burcu ise ikizler’dir.
Serra Taskiran ozgur5 jpg
Kısaca Çalışmaları, Kariyeri:

Üniversite mezuniyeti öncesinde, reklamcılık alanında ilerlemek istemiş bu nedenle reklam ajanslarında staj yapmıştır. Ancak 2. lisans programı Televizyon Haberciliği ve Programcılığı olmuş, okul bitmeden Show Ana Haber ve ATV Haber bülteni ve sabah haber programlarında staj çalışmasını tamamlamıştır.

Üniversite eğitiminin hemen sonrasında, kariyerine gündüz kuşağı programlarında editörlük yaparak başlamıştır.

TV8, Star TV ve Kanal D televizyon kanalı yapımlarında yer almıştır. O dönem içinde Başkent İletişim’de diksiyon eğitimi almıştır.

Bir çok proje bünyesinde, editör ve muhabir olarak görev yapmıştır. Ülkemizin birçok ilinde çözümlenemeyen dosyaların peşine düşmüştür.

2019 senesinde CNN TÜRK’te sağlık programı, 2020 yılında ise üniversite tercih döneminde “Tercih Zamanı” isimli pogramı sunmaya başlamıştır.

2021 yılında kadrolu olarak CNN TÜRK ailesine katılmıştır. CNN Türk bünyesinde Hande Fırat, Göksu Öngören Özgür, Duygu Ayaz ve Gülşen Coşkun gibi isimler de çalışmalarını sürdürmektedir.

Aynı yıl içinde Ay Belgeselini hazırlayan güzel isim, yine aynı sene içinde bir süre Azerbaycan’da kalmış ve “Karabağ Azerbaycan’dır”, “İlham Aliyev” belgesellerinin editörlüğünü üstlenmiştir. Özellikle Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile gerçekleştirdiği özel röportaj Azerbaycan’da ses getirmiştir. Ekip arkadaşları ile hazırlamış olduğu bu belgesel “Yılın En İyi Belgeseli” ödülünü almıştır.

“Çalışan Türkiye”, “Özel Sektör” “Tercih Zamanı” gibi programlarda da yer alan sunucu, çeşitli festivalleri sunmaya ve özel haberler yapmaya devam etmektedir. Resmi instagram hesabı @serrataskirann ‘dır.

Serra Taşkıran Özgür Evlimi? Eşi Kim?

Serra Taşkıran 2021 yılında Anılcan Özgür ile evlenmiştir. Eşi Anılcan Özgür’de medya dünyasında yer almakta, sunucu, gazeteci, yazar’dır.
Serra Taskiran ozgur6 jpg

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz