Ezgi Yakışır

0

Ezgi Yakışır hakkında merak edilen tüm detayları! Çalışmaları, eğitimi, kariyeri, biyografi ve kısaca hayatı.

Ezgi Yakışır Kimdir?

Ezgi Yakışır, 2 Eylül 2001 tarihinde Türkiye’nin en büyük şehri olan İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Ailesinin desteğiyle çocuk yaşlarda sanat dünyasına adım atan Ezgi Yakışır, çocuk cast ajansları aracılığıyla reklam filmlerine ve deneme çekimlerine katılma fırsatı bulmuştur. Bu deneyimler, onun için oldukça heyecan verici olmuş ve çocukluk hayalini gerçekleştirme yolunda ilk adımlarını atmıştır.

Televizyonda ekran yüzü olma hayalini küçük yaşlardan itibaren kuran Ezgi Yakışır, eğitim hayatına da bu yönde şekil vermiştir. Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olan Yakışır, ardından Anadolu Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünden diploma almıştır. Ayrıca, Yeditepe Üniversitesi’nde televizyonculuk üzerine çeşitli sertifikalar edinmiştir. Üniversite eğitimi sırasında Dialog Anlatım İletişim kurumunda aldığı Spikerlik ve Sunuculuk eğitimiyle profesyonel hayatına yön vermiştir.

Akademik ve teorik bilgilerini pratikle birleştiren Yakışır, spikerlik okulu sonrası Tv8.5 kanalında sektörel magazin formatında bir program sunmuş, daha sonra format değişikliği ile CNN Türk’e geçiş yaparak burada ‘Çalışan Türkiye’ programını sunmuştur. Bu programlar, onun televizyon dünyasında tanınan bir yüz olmasını sağlamıştır.

Spor yapmayı ve doğada vakit geçirmeyi seven genç sunucu Ezgi Yakışır, boş zamanlarında bu tür aktivitelerle dinlenmeyi tercih etmektedir. Çalışma hayatında elde ettiği başarıların yanı sıra, kişisel ilgi alanlarıyla da dengeli bir yaşam sürdürmeye özen gösterir.

Genç yaşta başladığı televizyonculuk kariyerini sağlam adımlarla ilerletmekte ve eğitimle birleştirdiği tecrübeleriyle medya sektöründe kendine sağlam bir yer edinmeye devam etmektedir.

Ezgi Yakışır Nereli?

Ezgi Yakışır aslen baba tarafından Erzincan, anne tarafından ise Kars Digor kökenlidir.

Ezgi Yakışır Kaç Yaşında?

Ezgi Yakışır 22 yaşındadır. Doğum tarihi 2 Eylül 2001, burcu ise başak.

Resmi instagram hesabı @ezgiyakisiiir ‘dır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz