Hande Fırat

0

Hande Fırat CNN Türk ekranlarında sunduğu programlar ile dikkat çekmeye devam ediyor. Başarılı isim hakkında merak edilen tüm detaylar! Kısaca kariyeri, çalışmaları, eğitimi, biyografi ve hayatı.

Hande Fırat Kimdir?

Hande Fırat sunucu, haber spikeri, moderatör, gazeteci. CNN Türk Televizyon kanalında sunucu, haber spikeri ve moderatör olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Hande Fırat Nereli?

Hande Fırat Ankara’lıdır. Aslen baba tarafından Ankara nüfusuna kayıtlıdır. Yemek sektöründe çalışan Tolgar isminde bir abisi vardır.
Hande Firat6

Hande Fırat Kaç Yaşında?

Hande Fırat 49 yaşındadır. Doğum tarihi 10 Eylül 1974, burcu ise başak’tır.

Hande Fırat Boyu, Kilosu

Hande Fırat 1.74 boyunda ve 65 kilodur. Hayatının her döneminde spor ile iç içe olan başarılı isim salon sporlarının yanı sıra bisiklet sürerek te formunu korumaktadır.

Hande Fırat Eğitimi, Ne Mezunu?

Hande Fırat Ankara Tevfik Fikret Lisesi’ni tamamlamıştır. Ardından Ankara Üniversitesi Radyo Televizyon Bölümü’nde yükseköğrenimini tamamlamıştır. Eğitim döneminde iken stajer olarak televizyon hayatına adım atan Hande Fırat Kanal D, NTV ve BRT kanallarında görev almış daha sonra Başbakanlık Muhabiri olarak çalışmıştır.

2014 senesinde, Kanal D’nin Ankara Temsilciliğini yapmıştır, Özellikle darbe girişi olduğu gece Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile FaceTime üzerinden canlı yayın yapmış ve darbenin gidişatını değiştiren isimlerden olmuştur.

Hande Fırat Evlimi? Eşi Kim?

Hande Fırat 2017 yılında iş adamı Murat Özvardar ile evlenmiştir. 5 Aralık 2017 tarihinde gerçekleşken nikah töreninde nikahı Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna kıymıştır. Çiftin nikah şahitliklerini ise AB Bakanı Ömer Çelik, Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan, Murat Ezberci ve Recep Ercan Keskin üstlenmiştir.

Daha önce Metin Devrimci ile bir evlilik gerçekleştirmiş boşanmıştır. İlk evliliğinden 2005 yılında dünyaya gelen Nehir isminde bir kızı vardır.
Hande Firat7
Başarılı sunucu çok iyi derecede Fransızca ve İngilizce bilmektedir.

Sunucu haber spikeri kimliğinin yanı sıra ressam’dar. Renklerdir Patlayan isimli Ressam 2019 sergisi bulunmaktadır. Ayrıca 2011 yılında Kurtuluş Son Durak isimli sinema filminde Haber Sunucusu olarak oyunculuk yapmış ve kamera karşısına geçmiştir.

Resmi twitter hesabı @handefrt resmi instagram hesabı ise @handefrt ‘dır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz