Doğan Alkış

Doğan Alkış hakkında merak edilen soruların cevapları. Kaç yaşında? boyu, kilosu kaç? aslen nereli? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

2002 yılının Ocak ayında dünyaya gelen Doğan Alkış aslen Van doğumludur, yaşantısını günümüzde yine doğup büyüdüğü memleketi Van’da sürdürmektedir. Boyu 1.85 cm, kilosu 80, burcu ise oğlak’tır.

Lise son sınıf öğrencisi olarak eğitim hayatını devam ettiren Alkış, Kovan Sosyal medya ajansının kurucu ismi’dir. 2016 yılından bu yana çeşitli sosyal platformlarda videolar yayınlamış, özellikle sokak röportajı, Sosyal deneyler ve Ünlü isimler ile gerçekleştirdiği videolar ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Ayrıca kanal M’de program sunuculuğu yaparak çalışmalarını sürdürmektedir.

Oyunculuk ve yönetmenlik hevesi olduğunu bu nedenle amacını gerçekleştirmek için de 2017 yılında hızlandırılmış yönetmenlik Atölyesine katılarak eğitim almıştır. 30 Kasım 2019 tarihinden bu yana Tiyatro ve oyunculuk eğitimine ayrıca devam etmektedir.

Hobileri arasında, Resim çizmek, bisiklet sürmek, Müzik dinlemek ve şarkı söylemek gibi aktiviteler yer almaktadır. 2017 yılında Van devlet Tiyatrosunda ayrıca Solo bir şarkı seslendirmiş, İki Dil Bir insan, çeşmeden ve Bir Nefes isimli kısa filmlerinin yönetmenliğini üstlenmiş, ayrıca çeşmeden ve Bir Nefes Kısa filmlerinde oyunculuk yapmıştır.


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz