Doğan Alkış

Doğan Alkış hakkında merak edilen soruların cevapları. Kimdir? Kaç yaşında? boyu, kilosu kaç? aslen nereli? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Doğan Alkış Kimdir? Nereli?

9 Ocak 2002 yılında Van İpekyolu’nda Ayten ve Bahattin Alkış Çiftinin 3. çocuğu olarak dünyaya gelen Doğan Alkış’ın kilosu 82 boyu 1.85, siyah saçlı, esmerdir. İlk ve orta öğrenimini Van İpekyolu Mehmetçik Selen ortaokulunda ardından Van Mehmet Akif Ersoy Anadolu lisesinde tamamlamış, 2022 Yılında Gaziantep Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarı Ses eğtimi bölümüne 2. Olarak yerleşmiştir.
Yaşamı Ve Kariyeri

13 Kasım 2016 yılında sosyal medyadaki ilk videosunu Doğan Alkış YouTube kanalında paylaştı.

2018 yılında hızlandırılmış yönetmenlik atölyesine katılarak yönetmenlik eğitimi aldı.

2019 yılında Van büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği Altın Damla Projesinde kısa film ve fotoğraf yarışmalarında dereceye girdi.

2019’da SGA (Siber Güvenlik Araştırmacısı) eğitimini aldı. 2019 yılında Rotha dijital medya ajansını kurdu. Aralık 2019′ da kısa süreliğine tiyatro eğitimi aldı. 2019 – 2020 yılları arasında Televizyonculuk hayatına ilk adımını atarak Kanal M’ de Bizim sokak isimli programının sunuculuğunu yaptı.

12 Mart 2021 yılında Gelme isimli ilk Single’ı ile Profesyonel olarak müzik piyasasına giriş yaptı.

27 Ağustos 2021’de iskele Sancak grubunun Ay takvimi Albümünde “kuytu köşe” isimli düet ile yer aldı. 2021’yılından beri yaptığı Akustik coverler ile milyonlara ulaşan Doğan Alkış; Ayşegül Altıok gibi işinde duayen bir Ses eğitimi Doçenti ile Şan,Diyafram, repertuar buna ek olarak Piyano,Gitar,Bağlama,Keman ve solfej eğitimleri aldı. 2022 Yılında Gaziantep Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi Bölümünü 2. Olarak Kazandı.

Alkış, 2022 yılı içerisinde Onlarca Halk konseri ile sevenleri ile bir araya gelmiş, Türk Kızılay’ı Van Korosu ve Van YYÜ Gençler Korosunda yer almış, Ulusal Gökyüzü Etkinliği, Van Gençlik Ve Spor Bakanlığının 2022’de ki Programlarında Binlerce kişinin katıldığı programlarda Solist ve korist olarak yer almıştır.

Alkış, 2021 yılında Van’ın Enleri Yarışmasında Halk oyları İle Yılın en iyi çıkış yapan ismi olmuştur. Bir yandan sosyal medyada İçeriklerini Milyonlara ulaştırırken Diğer Yandan Gaziantep Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi bölümünde Eğitimine Devam ediyor.


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz