Doğan Alkış

0

Doğan Alkış hakkında merak edilen soruların cevapları. Kimdir? Kaç yaşında? boyu, kilosu kaç? aslen nereli? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Doğan Alkış Kimdir? Nereli?

2002 yılının Ocak ayında, Van İpekyolu’nda dünyaya gelmiştir. Günümüzde yaşantısını yine doğup büyüdüğü memleketi Van’da ailesi ile beraber sürdürmektedir. Kendisi ile birlikte, toplam 5 erkek kardeştirler. Sırası ile Adem, Muttalip, Doğan, Ömer Faruk ve Ahmet Yasin. Abisi Adem harita teknikeri olup inşaat sektörü ile ilgilenmektedir. Mutallip abisi ise inşaat mühendisliği okumaktadır ve ayrıca amatör olarak müzikle ilgilenmektedir.

2020 yılında Van Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesinden mezun olmuştur. Rotha Media Sosyal medya ajansının kurucu ismidir. 2016 yılından bu yana çeşitli sosyal platformlarda videolar yayınlamış, özellikle özgün mizahı ve samimiyeti ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Bir çok büyük markanın PR ve içerik üreticiliğini yapmıştır. Ayrıca kanal M’de program sunuculuğu yapmıştır.

Yönetmenlik ve oyunculuğa hevesi olan Doğan Alkış bu amacını gerçekleştirmek için de 2017 yılında hızlandırılmış yönetmenlik Atölyesine katılarak eğitim almıştır. 30 Kasım 2019 tarihinde kısa bir süreliğine Tiyatro ve oyunculuk eğitimi almıştır. Yine aynı yılda Siber Güvenlik Alanında eğitim almıştır.

Doğan Alkış Boyu, Kilosu, Kaç Yaşında?

Boyu 1.85 cm, Kilosu 75, siyah saçlı, kahverengi gözlüdür. Burcu ise oğlaktır. 2021 yılı itibariyle yaşı 19’dur.

Hobileri arasında, Ahşap oymacılığı, Grafik tasarım yapmak, Yemek yapmak, Müzik dinlemek ve şarkı söylemek gibi aktiviteler yer almaktadır. İki Dil Bir insan, çeşmeden ve Bir Nefes isimli kısa filmlerinin yönetmenliğini üstlenmiş, ayrıca çeşmeden ve Bir Nefes Kısa filmlerinde oyunculuk yapmıştır. 2017 yılında Van Devlet Tiyatrosunda ayrıca Solo bir şarkı seslendirmiştir.12 Mart 2021 tarihinde ilk single Gelme şarkısı ile müzik piyasasına girmiştir.

İlginizi Çekebilir :   İpek Farina

Kendi mizahi yapısı ile sosyal medyanın tanınan ve sevilen yüzü olmuştur. Samimiyeti ve özgünlüğünü kaybetmeyen Doğan Alkış tüm sevecenliği ile yeni projeler üzerinde çabalıyor.


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz