Savaş Kurtbaba

Savaş Kurtbaba Özel Dedektiflik ve Araştırma Hizmetleri vermektedir. Son dönemde katıldığı televizyon programı Fulya Öztürk’ün sunduğu Fulya ile Umudun Olsun programı ile merak konusu olmuştur. Kısaca kariyeri, çalışmaları, hayatı ve biyografi bilgileri.

Savaş Kurtbaba Kimdir? Aslen Nereli?

Emekli Polis olan Kurtbaba, aslen Edirne İpsala’lıdır. 15 yıl gibi uzun bir süre başta İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi’ne bağlı Cinayet Büro Amirliği’nde görev yapmıştır. Uzun seneler dolandırıcılık ve kayıp şahıslar bürolarında çalışmıştır. Ayrıca İstanbul’un bir çok ilçesi’nde asayiş bürolarında cinayet, gasp, hırsızlık ve yaralama gibi konularda dedektif olarak görev alarak 27 sene hizmet vermiştir.

Mesleki kariyerinin ardından, emekli olduktan sonra SBS Dedektiflik’i kurmuştur. Uzun senelerdir ise SBS Dedektiflik ile hizmetlerini sürdürmektedir.

Günümüze kadar bir çok televizyon programına katılan Savaş Kurtbaba, 360 TV’de Alişan ve Çağla Şikel‘in sunduğu Her Şey Dahil programında da bilirkişi olarak yer almıştır. Günümüzde bu tür bir çok programa davet edilmektedir. En son Fulya Öztürk‘ün sunduğu Fulya ile Umudun Olsun isimli programda yer almıştır.

SBS Dedektiflik bünyesinde, Eş takibi, adres tespiti, boşanma ve velayet davaları için delil toplama. Evlilik öncesi araştırma, öğrenci takibi, personel ve şirket araştırması, gizli kamera ve böcek dinleme cihazı tespiti başta olmak üzere bir çok konu üzerine hizmet vermektedir.

Kaynak: SBS Dedektiflik Ayrıca resmi instagram hesabını @kurtbabasavas kullanıcı ismi ile kullanmaktadır. Maalesef doğum yeri, doğum tarihi ve kaç yaşında olduğu gibi merak edilen diğer bilgilerine ulaşılamamıştır.

Yaşantısın İstanbul’da sürdürmektedir. Yıllarca cinayet büroda ve emniyette kendi mesleği olarak bu işi yapmış sektördeki tek gerçek DEDEKTİF!

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz