Fulya Öztürk

Fulya Öztürk özellikle 2023 yılında yaşanan deprem felaketinin ardından bölgede günlerce yaptığı canlı yayın bağlantıları ile gündeme gelmiştir. Hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Fulya Öztürk Kimdir?

Fulya Öztürk muhabir, gazeteci, editör, sunucu, spiker. Ekran severler tarafından özellikle sunduğu Fulya ile Umudun Olsun isimli program ile tanınmıştır. Başarılı isim sunucu ve gazeteci olarak uzun süredir görev yapmaktadır.

Adana Gündoğdu Koleji ardından Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo ve Televizyon Bölümü’nden mezun olmuştur. Mezuniyetin ardından televizyonculuk kariyerine adım atmış, 2007 yılında Doğan Tv’nin Staj On Air isimli programında Star Tv iç yapımlarda stajını tamamlamıştır.

2008 senesinde profesyonel olarak adım attığı iş hayatına CNN TÜRK Programlar Departmanı’nda başlamıştır. 2010 yılında CNN TÜRK Haber Merkezi’nde göreve başlayan Fulya Öztürk, 3 yıl kadar Kurgu Editörlüğü yapmış, bir çok belgesel ve haberin kurgusunu hazırlamıştır. 2013 yılında Saha Muhabirliğine başlamış, bir çok üniversite ve derneklerden ödüller almıştır. Yılın Muhabiri ve En İyi Özel Haber dalında sayısız ödül alan Öztürk ayrıca TEDx’te konuşmacı olmuştur.

2021 senesinde ise Karga Film Erhan Öz’ün yapımını üstlendiği Fulya ile Umudun Olsun adlı program için kamera karşısına geçmiştir. Program hafta içi yayınlanmış ve her gün uzman konukların yorumları ile programı sunmuştur.

Fulya ile Umudun Olsun isimli programda Hayatın içinden hikayeler ekrana aktarılmakta, tüm sorunlar taraflarıyla ortaya konup ele alınmıştır. Bir çok konuda olaylar birinci ağızdan masaya yatırılarak, çözüm yolları aranmaktadır. Hafta içi her gün ekrana gelen programda uzman konuklar yorumları ile Öztürk’e eşlik etmişlerdi. Sevenlerin kavuşacağı, kayıpların bulunacağı ve kendi ayakları üzerinde durmaya çalışan dar gelirli kadınların da sesi olacak programla, birçok insanın hayallerinin gerçekleştirilmesi de hedeflenmiştir.

Fulya Öztürk Nereli?

Fulya Öztürk Adana’lıdır. Aslen Adana İli Seyhan İlçesi nüfusuna kayıtlıdır.

Fulya Öztürk Boyu, Kaç Yaşında?

Fulya Öztürk 35 yaşında ve 1.68 boyundadır. Kilosu 53, doğum tarihi 5 Ocak 1989 burcu ise oğlak’tır.

Resmi instagram hesabını @fullyaozturk olarak kullanmaktadır. Günümüz itibariyle takipçi sayısı ise 879bin civarındadır.

Evli mi? sorusunun cevabını Armağan Çağlayan‘ın sunduğu youtube videosunda medya sektöründe çalışanların evlenmesi çok zor sözleri ile cevaplamıştır. Hakkında özel alevi mi? sünni mi? ailesi, kardeşleri, azerimi? gibi bir çok sorunun cevabı da hayranları tarafından merak ediliyor.

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz