Abdullah Kalınsazlıoğlu

Abdullah Kalınsazlıoğlu son dönemde özellikle sosyal medya dünyasının merak ettiği isimlerden birisi olmuştur. Hakkında merak edilenler, kısaca eğitimi, hayatı ve biyografi bilgileri.

Abdullah Kalınsazlıoğlu Kimdir?

Abdullah Kalınsazlıoğlu Devlet-i Aliyye Ocakları Genel Merkez Sosyal Medya ve Tanıtım Başkanı. Sakarya Üniversitesi Tarih Bölümü’nde eğitim hayatını sürdürmektedir.

Özellikle son dönemlerde sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımlar ile dikkat çekmiştir. Tarihe ve Osmanlı Devletine olan ilgisi ile dikkatleri üzerine çeken Kalınsazlıoğlu, Abdülhamid Han ile ilgili videoları ile büyük dikkat çekmiştir.

Abdullah Kalınsazlıoğlu Nereli?

Abdullah Kalınsazlıoğlu Çorum’ludur. Aslen baba tarafından Çorum’un Sungurlu İlçesi nüfusuna kayıtlıdır. İsmailağa Cemaati üyelerinden rahmetli Abdulmetin Balkanlıoğlu’nun yeğenidir. Abdulmetin Balkanlıoğlu’nın dayısı olduğu belirtilmektedir.
Abdullah Kalinsazlioglu3

Abdullah Kalınsazlıoğlu Kaç Yaşında?

Abdullah Kalınsazlıoğlu 20 yaşındadır. Doğum tarihi 28 Mart 2003, burcu ise koç’tur.

Çok genç yaşına rağmen günümüze kadar ülkemizin bir çok bölgesinde, farklı noktalarda konferanslar vermiştir. Günümüz itibariyle, Devlet-i Aliyye Ocakları Genel Merkez Sosyal Medya ve Tanıtım Başkanlığı görevini sürdürmektedir. Tüm bunların yanı sıra Hilal Tarih isimli video youtube kanalında da aktif olarak paylaşımlarını sürdürmektedir.

Abdullah Kalınsazlıoğlu Kısaca Hayatı

Abdullah Kalınsazlıoğlu 28 Mart 2003 tarihinde Ankara Altındağ’da dünyaya gelmiştir. İlkokul 2. sınıfa kadar doğup büyüdüğü memleketi Sungurlu’da Mahmut Peşmen İlköğretim Okulu’nda okumuştur. 3. sınıftan itibaren ise eğitimine Antalya Yıldırım Bayezid İlköğretim Okulu’nda devam etmiştir.

Yine Antalya’da Turgut Reis Ortaokulu’nda eğitim görmüş, ardından Şehit Çetin Çakmak Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden mezun olmuştur. Tarihe olan ilgisi nedeniyle üniversite eğitimini de bu bölüm üzerine okumaya karar vermiştir. Günümüzde Sakarya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümünde eğitim hayatını sürdürmektedir.

Başarılı isim, üniversite ile birlikte 1 sene İslami İlimler ve Arapça eğitimi de almıştır.

Atatürk ile ilgili de düşünceleri sık sık merak konusu olmaktadır. Bu konu ile ilgili resmi hesabından bir video yayınlamıştır. Video sonunda bu soruya son olarak Atatürk ile ilgili düşüncelerini paylaşabilmesi için 5816. (Atatürk Aleyhine İşlenen Suçlar Hakkında Kanun) kanunun kaldırılması gerektiğini dile getirmiştir.

Genç ismin annesi, babası, ailesi gibi pek çok konu da merak konusudur. Evlimi? eşi kim? sorusunun cevabı bekardır. Son olarak boyu, ve kilosu gibi bilgiler de mevcut değildir.

Resmi instagram hesabı @abdullahkalinsazli resmi twitter hesabı ise @kso_abdullah ‘dır.
Abdullah Kalinsazlioglu5


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz