Çağla Şıkel

Çağla Şıkel uzun yıllar model, oyuncu ve sunucu olarak başarılı kariyerini sürdüren nadide isimlerdendir. Güzel isim hakkında hayranları özel hayatı dahil bir çok sorunun cevabını merak ediyor. İşte başarılı isim hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Çağla Şıkel Kimdir?

Çağla Şıkel model, oyuncu ve sunucu. Ülkemizin en önemli modelleri arasında yer almaktadır. Son yıllarda oyuncu ve sunucu olarak ta bir çok başarılı projenin altına imzasını atmıştır. 2 Ocak 1979 yılında İstanbul’da dünyaya gelen ünlü isim, eğitim öğrenim hayatına ilk olarak İstanbul’da 1985-1989 arası Ahmet Hamdi Tanpınar İlkokulunda başlamıştır.

Berna isminde bir ablası vardır.

İlkokul eğitiminde iken İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarında bale eğitimi almıştır. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarında Ortaokul ve Lise eğitimini tamamlamış son olarak aynı üniversitede Lisans yapmış 1999 yılında mezun olmuştur.

Küçük yaşlarda en büyük hayali balerin olmaktı. Hayallerine ulaşmak için annesini peşinden sürükleyen bir çocukluğa sahipti. Kendisini o yıllarda bir şekilde İstanbul, Bakırköy’de bale kursuna yazdırmıştır. Daha sonra, Mimar Sinan Üniversitesi ve Atatürk Kültür Merkezi serüveni ile eğitim hayatına devam etmiştir.

Çağla Şıkel Nereli?

Anne tarafından Adana, baba tarafından ise aslen Kars Azerbaycan Türklerindendir. Baba ismi Hüseyin Şıkel, anne ismi ise Asuman Şıkel’dir.

Çağla Şıkel Boyu? Kaç Yaşında?

Çağla Şıkel 45 yaşında ve 1.80 boyundadır. Kilosu 58, burcu ise oğlaktır. Resmi instagram hesabı @caglasikel ‘in günümüz itibariyle 4,2milyon civarında takipçisi bulunuyor. Ülkemizin tescilli güzellerindendir.

Sosyal medya dünyasında da başarılı kariyerini sürdürmektedir. Resmi youtube video kanalında içerik üretmektedir. @caglasikel kullanıcı isimli youtube video kanalında günümüz itibariyle 1,28milyon civarında abonesi bulunuyor.

Çağla Şıkel Evlimi? Eşi Kim? Çocukları

Çağla Şıkel 2008 yılında sanatçı Emre Altuğ ile evlenmiş ancak evliliği 2015 yılında son bulmuştur. Bu evliliğinden Kuzey Altuğ ve Uzay Tuncer Altuğ isimli 2 çocuğu vardır.
cagla sikel4
cagla sikel7
Bir dönem Ben Söylerim ve Her Şey Dahil isimli programların sunuculuğunu üstlenmiştir.

1997 senesinde katıldığı Miss Turkey yarışmasını kazanmıştır. Daha sonra Seyşel Adalarında Miss World 97 güzellik yarışmasında dünya 4.sü olmuş ve Avrupa Güzeli seçilmiştir.

8 sene Yunanistan, Amerika, Fransa, Almanya, Mısır, İsviçre ve Rusya’da defilelere çıkmıştır.

İlk oyunculuk deneyimini 1996 yılında Odessia isimli sinema filmi ile gerçekleştirmiştir. 2004 yılında Cennet Mahallesi ve 2008 yılında Görgüsüzler dizilerinde rol almıştır. 2017 yılında ise Alişan ile birlikte Dostlar Mahallesi dizisinde başrol oynamıştır.

En son Fox Tv ekranlarında yayınlanan Çağla ile Yeni Bir Gün isimli programı hazırlayıp sunmuştur. Program Beykent Üniversitesi Tarafından En iyi tv sağlık programı seçilmiştir.
cagla sikel8

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz