Musa Esatoğlu

1

Musa Esatoğlu TRT 1 ekranlarında yayınlanan ve tüm Türkiye tarafından büyük bir beğeni ile izlenen Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışmasına katılmıştır. Yarışma’da Zuhruf suresinin 81-89 ayetlerini tilavet ederek tüm jüri ve seyirciler tarafından tam puan almayı başarmıştır. Jüri üyeleri Osman Eğin, Dr. Mehmet Ali Sarı ve Halil Necipoğlu yarışma da Esatoğlu’na 100 Puan vermişlerdir. Daha önce Kuveyt’te de Kuran-ı Kerim okuma yarışmasına katılmış ve derece almıştır.

Aslen Hatay’lı olan Musa Esatoğlu günümüzde Hatay’da yer alan Nakipoğlu Camii’nin imam hatibi olarak görev yapmaktadır. 10 seneden fazladır İmam Hatip olarak görevini sürdürmektedir. Maalesef yaşı ve doğum tarihi bilgilerine ulaşılamamıştır.

4 erkek, 4 kız kardeştir, bir kız kardeşi Hafız, diğer kardeşlerinden ikisi imam, diğerleri ise İlahiyat Fakültesi’nde okumuştur.

İlginizi Çekebilir :   Serdal Genç

1 Yorum

  1. Maaşallah hocam, Allah sizlere ömür versin, sizin gibi nesillerinde yetişmesini nasip etsin inşallah. Musa EsatoğluHoca resmen Türkiye’nin Abdulbasit Abdussamed’i, helal olsun.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz