Selahattin Baki

0

Selahattin Baki Fenerbahçe yönetim kurulu üyesi olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Başarılı iş adamı hakkında sosyal medya ve haber, magazin dünyasında bir çok sorunun cevabı araştırılıyor. Özellikle nereli? ne iş yapıyor? gibi soruların sorulduğu ünlü isim hakkında merak edilenler. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Selahattin Baki Kimdir?

Selahattin Baki Fenerbahçe yönetim kurulu üyesi, aynı zamanda iş adamıdır. 1975 yılının Mayıs ayında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Hayatı genel olarak Bağdat Caddesi ve Kadıköy çevresinde geçmiş olsa da eğitimini yurt dışında tamamlamıştır. Amerika’da, Mount Ida Campus of UMass Amherst İşletme eğitimi almıştır.

Geçmiş yıllarda, Suudi Prens, İşadamı ve Milyarder Abdullah bin Musa’ed bin Abdulaziz Al Saud’un yatırım danışmanı olarak çalışmıştır.

Selahattin Baki Ne İş Yapıyor?

Selahattin Baki 2001 yılının Mayıs ayından 2005 yılına kadar Antoine Makzume isimli, Uluslararası deniz taşımacılığı şirketinde satış ve pazarlama’da çalışmıştır. 2007 yılının Mart ayında, Prens Abdullah’a danışman olan Baki, 2009 yılının Mart ayında ise Suudi Çevre Projeleri Şirketi için Nanoteknoloji Satış ve Pazarlama rolünü üstlenmiştir.

2013 yılının Eylül ayında, Prens Abdullah Sheffield United’ın %50 hissesini satın almıştır. Akabinde ise Baki, Blades Leisure Ltd’nin yönetim kuruluna katılmıştır. Bir süre sonra ise, Sheffield United takımının, Suudi Arabistan takımlarından olan Al-Hilal FC ile birlikte, Fenerbahçe ile iş ilişkileri kurma planlarını açıklamıştır. Daha sonra Sheffield United takımı Uluslararası Futbol Koordinatörü olarak çalışmalarda bulunmuştur.

Günümüzde iş hayatının yanı sıra Fenerbahçe Yönetim Kurulu üyesi olarak çalışmalarını sürdürüyor.

Selahattin Baki Nereli?

Selahattin Baki baba tarafından aslen Hatay İskenderun, anne tarafından ise aslen Ankara’lıdır. Doğum yeri ise İstanbul.

Selahattin Baki Kaç Yaşında?

Selahattin Baki 49 yaşındadır. Doğum tarihi 17 Mayıs 1975, burcu ise boğadır.

Selahattin Baki Evlimi? Eşi Kim?

Selahattin Baki 2018 yılının Eylül ayında güzel oyuncu Hazal Kadak ile evlenmiştir. Eşi Hazal Kadak instagram hesabını @hazalkadak ismi ile kullanıyor.

Hazal Kadar ekran severlerin yakından tanıdığı bir isimdir. Bizim Hikaye, Maral, Son Aşk, A.Ş.K, Adını Feriha Koydum, Behzat Ç., Aşk-ı Memnu ve Geco gibi diziler de rol almıştır
Selahattin Baki3

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz