KimNereli.net

Osman Eğin

Osman Eğin Kimdir?

Gerçek adı: Osman Eğin
Doğum Tarihi: 25/09/1960 (59 yaşında)
Eğitim Durumu: Yüksek Lisans
Medeni Hali: Evli
Burç: Terazi
Meslek: Din Adamı Yazar
Mezuniyet: Uludağ Üniversitesi
Doğum yeri: İzmir

Osman Eğin Kimdir? Nereli? Kısaca Biyografisi

Osman Eğin son dönemlerde sıkça ekran severler tarafından merak edilen isimler arasında yer almaktadır. Peki aslen nereli? kaç yaşında? hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1960 yılında İzmir’de dünyaya gelmiştir. Baba tarafından aslen Trabzon Araklı İlçesi (Os Köyü) Turnalı Köyü nüfusundandır.

Osman Eğin eğitim ve çalışma hayatı;

İlkokul eğitimi öncesinde 7 yaşında hafız olmuş ve Arapça tahsili almıştır. Bursa Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezunu’dur, İstanbul Yeşil Cami ve Ulu Cami’de görev yapmıştır. İzmir İlahiyat fakültesinde kıraat alanında Master yapan Osman Eğin, ülkemizi uluslararası hafızlık ve güzel okuma yarışmalarında temsil etmiş ve dereceler almıştır. 1996 senesinde aşere tahsilini tamamladı, 2015 yılından itibaren ulusal ve uluslararası yarışmalarda jürilik yaptı.

Kıraat alanında ihtisas sahibi olan Eğin, ülkemizde Vaiz ve müftüleri yetiştirmek üzere 550 senelik bir geçmişi bulunan Haseki Abdurrahman Gürses Eğitim merkezinin müdürlüğünü yapmaktadır. Evli ve 4 çocuk babasıdır.

Günümüzde TRT ekranlarında yayınlanan Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışmasında jüri olarak görev yapmaktadır. Müdürlüğünü yaptığı Eğitim Merkezi Türkiye’de Diyanet İşleri Başkanlığının en üst eğitim kurumlarından bir tanesidir. Dini ve İlmi anlamda bir çok ünlü ismi yetiştiren merkez vaiz ve müftü gibi üst düzey personelleri eğitmektedir.

Diyanet İşleri Başkanlığı Yayınevi üzerinden Kuran Öğreniyorum (Muhtasar) – Kur’an Öğreniyorum (Tecvitli) ve Hafızlık Risalesi eser isimli üç kitabı bulunmaktadır.

Etiketler: ,

YORUMLAR

Yazıya 3 yorum yapılmış.

 1. Nahide Dolanbay 23 Mayıs 2018

  Çok değerli din eğitmenidir. Diyanet İşleri Sayfasında “Kur’an öğreniyorum” öğretisini takip ediyorum ve Kur’an okumaya çalışıyorum.İnşallah okumaya başlayacağım.Allah razı olsun. Böyle insanlar daha da çoğalsınlar inşallah. Allah daim ve muvaffak etsin.

 2. Abdul Hamid Zeytoonli 4 Haziran 2018

  Merhaba, Ramazan ayında Kur’an okuma yarışmasına katılmak ve kendi tarif albümümü göndermek için ne yapmalıyız?
  Türkmen Oghly Iran Dan
  Teşekkür ederim
  Yours sincerely
  Abdul Hamid Zeytoonli
  Assistant Professor in Sport management
  Payame Noor University- Iran

 3. Halit Alper 7 Haziran 2018

  Osman hocam bana dönersen sana seni anlatacağım. Seni Allahım sevdiği kullarında haşr-ı Cem eylesin emekli öğretmenim Allahım yeryüzünde sayınızı artırsın. Bende medrese eğitimi gördüm Mehmet Ali hocam Meşhur kesik bacak Eskişehirli İsmail efendinin talebesidir.selamlarımı hürmetlerimi arzederim

Osman Eğin
Gerçek adı: Osman Eğin
Doğum Tarihi: 25/09/1960 (59 yaşında)
Eğitim Durumu: Yüksek Lisans
Medeni Hali: Evli
Burç: Terazi
Meslek: Din Adamı Yazar
Mezuniyet: Uludağ Üniversitesi
Doğum yeri: İzmir
Popüler Kişiler Tümü
1.

Yusuf Aktaş

447.326 kez okundu

2.

Beren Saat

403.376 kez okundu

3.

Azad Yılmaz

327.446 kez okundu

4.

Tarık Akan

301.123 kez okundu

5.

Ecrin Su Çoban

266.709 kez okundu

6.

Tarkan

242.678 kez okundu

7.

Volkan Demirel

230.343 kez okundu

8.

Emre Mor

205.781 kez okundu

9.

Ersay Üner

201.935 kez okundu

10.

Serdar Ortaç

198.490 kez okundu