Asena Girişken

1

Asena Girişken Show Tv ekranlarında yayınlanan Üç Kuruş isimli dizi için kamera karşısına geçmiştir. Güzel oyuncu hakkında merak edilen soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Asena Girişken Kimdir? Nereli?

1992 doğumlu güzel isim tiyatro kökenli oyuncu’dur. Craft Oyunculuk Atölyesi bünyesinde oyunculuk üzerine eğitim almıştır. Bazı kaynaklarda da belirtildiği üzere baba tarafından aslen Hatay’lıdır ve Hatay doğumludur.

Asena Girişken Boyu, Kaç Yaşında?

En son Üç Kuruş isimli dizinin oyuncu kadrosuna dahil olan Asena Girişken 30 yaşında ve 1.70 cm boyundadır. Resmi instagram hesabını @asenagirisken kullanıcı ismi ile kullanmaktadır. En fazla merak edilen konulardan birisi ise sevgilisi kim? Maalesef henüz hiç bir magazin ve medya gündeminde bu konu ile ilgili bir açıklama gerçekleşmemiştir.

Oynadığı Sinema ve Diziler:

Bugüne kadar sinema ve dizi kariyerinin yanı sıra tiyatro oyunları ile de kariyerini sürdürmüştür. Başarılı oyuncunun günümüzde ve öncesinde rol aldığı dizi ve sinema filmleri şu şekildedir;

Ozbi: Ey İstanbul (2015) Kısa Film
Aşk Yeniden (Cansu) (2016) Dizi
Yol Arkadaşım (Jülide) (2017) Sinema
Üç Kuruş (2021) Dizi

Ayrıca 2017 yılında Arzu Tramvayı adlı tiyatro oyununda (Eunice) tiyatro sahnesine çıkmıştır. Üç Kuruş dizisinde Uraz Kaygılaroğlu, Ekin Koç, Diren Polatoğulları, Nesrin Cavadzade, Aslıhan Malbora, Alişan Uğur, Nursel KöseTuğçe Yolcu, Erkan Üçüncü, Ömer Civan Şit ve Aylin Engör gibi isimler de rol almıştır.

İnstagram ve Twitter Hesabı:

Sosyal medya hesapları da fanları ve hayranları tarafından merak ve takip ediliyor. İşte güzel oyuncu Asena Girişken’in resmi sosyal medya hesapları.

İnstagram Hesabı: @asenagirisken
Twitter Hesabı: @giriskenasena

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz