Asena Girişken

Asena Girişken Show Tv ekranlarında yayınlanan Üç Kuruş isimli dizi için kamera karşısına geçmiştir. Daha sonra Aldatmak adlı dizide rol almıştır. Güzel oyuncu hakkında merak edilen soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Asena Girişken Kimdir?

Asena Girişken tiyatrocu, sinema, film ve dizi oyuncusu. Tiyatro kökenli bir oyuncudur. Craft Oyunculuk Atölyesi bünyesinde oyunculuk üzerine eğitim almıştır.

Asena Girişken Nereli?

Asena Girişken bazı kaynaklarda da belirtildiği üzere baba tarafından aslen Hatay’lıdır ve Hatay doğumludur.

Asena Girişken Boyu, Kaç Yaşında?

Asena Girişken 32 yaşında ve 1.70 boyundadır.
asena girisken 1 jpg
Resmi instagram hesabını @asenagirisken kullanıcı ismi ile kullanmaktadır. En fazla merak edilen konulardan birisi ise sevgilisi kim? Maalesef henüz hiç bir magazin ve medya gündeminde bu konu ile ilgili bir açıklama gerçekleşmemiştir.

Oynadığı Sinema ve Diziler:

Bugüne kadar sinema ve dizi kariyerinin yanı sıra tiyatro oyunları ile de kariyerini sürdürmüştür. Başarılı oyuncunun günümüzde ve öncesinde rol aldığı dizi ve sinema filmleri şu şekildedir;

Ozbi: Ey İstanbul (2015) Kısa Film
Aşk Yeniden (Cansu) (2016) Dizi
Yol Arkadaşım (Jülide) (2017) Sinema
Üç Kuruş (2021) Dizi
Aldatmak (Yeşim)

Atv ekranlarında yayınlanan Aldatmak isimli dizide Vahide Perçin, Ercan Kesal, Feyza Sevil Güngör, Yusuf Çim, İrem Tuncer, İlayda Çevik, Nursel Köse, Mustafa Uğurlu, Cem Bender, Defne Samyeli, Alize Gördüm ve Aras Aydın gibi bir çok isimde rol almıştır.

Ayrıca 2017 yılında Arzu Tramvayı adlı tiyatro oyununda (Eunice) tiyatro sahnesine çıkmıştır. Üç Kuruş dizisinde Uraz Kaygılaroğlu, Ekin Koç, Diren Polatoğulları, Nesrin Cavadzade, Aslıhan Malbora, Alişan Uğur, Nursel KöseTuğçe Yolcu, Erkan Üçüncü, Ömer Civan Şit ve Aylin Engör gibi isimler de rol almıştır.
asena girisken1 1 jpg

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz