Halil Necipoğlu

0

Halil Necipoğlu son dönemlerde televizyon ekranlarında sunduğu programlar ile merak konusu olmuştur. Hakkında ise genellikle aslen nereli? kimdir? kaç yaşında? eğitimi gibi bir çok sorunun cevabı merak ediliyor. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Halil Necipoğlu Kimdir? Nereli?

1968 doğumlu olan Necipoğlu aslen Erzurum’da dünyaya gelmiştir. Televizyon programı sunucusu, jüri, tasavvuf müziği sanatçısı, din adamı ve İlahiyatçı kimlikleri ile tanınmaktadır. Henüz 14 yaşında iken hafızlık eğitimini tamamlamıştır. Babası uzun seneler Lalapaşa Camii’nde müezzinlik yapan Şerafettin Necipoğlu’dur. İmam Hatip Lisesi ve Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezunudur. Halil Necipoğlu 2011 senesinde İstanbul Dolmabahçe Sarayı Camii’nde İmam olarak görev yapmıştır. Hafız Amir Ateş’den musiki dersleri almıştır. Beyazıt Cami imamı İsmail Biçer’den de dersler almıştır.

Ekran severler tarafından özellikle Kur’an-ı Kerim’i güzel okuma yarışmasında jüri olarak yer aldığında tanınmıştır. Osman Eğin, Dr. Mehmet Ali Sarı ve Hafız Osman Şahin ile birlikte jüri üyesi olarak yer almaktadır.

Star Tv’de Ramazan Bereketi programını sunmuştur. Ayrıca TNT ekranlarında Sahur programı yapmış ayrıca Star Tv ve TRT ekranlarındada sahur programları hazırlamış ve sunmuştur. Halil Necipoğlu kendisini önce İmam olarak tanımlamaktadır. Ancak Saadettin Kaynak gibi besteler de yaptığını ama şarkıcı olmadığını belirtmiştir. Müzik ile ilgili yaptığının tasavvuf müziği formatında eserler üretip okumak olduğunu dile getirmiştir. Cevşenü’l Kebir, Camideki Adam ve Semavi Duyuşlar Esma Şarkıları isimli eserleri mevcuttur. Semavi Duyuşlar-Esma Şarkıları albümdür.

Camideki Adam ve Semavi Vuruşlar isminde albümleri de bulunan Halil Necipoğlu, evli ve 4 çocuk babasıdır.

İlginizi Çekebilir :   Seçil Buket Akıncı

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz