Merve Dinçkol

Merve Dinçkol hakkında merak edilen kaç yaşında? boyu, kilosu kaç? nerede doğdu? eğitimi gibi soruların cevapları. Kısaca hayatı, kariyeri ve biyografi bilgileri.

Merve Dinçkol Kimdir?

Merve Dinçkol haber spikeri, sunucu, muhabir, editör. İstanbul Kadıköy’de dünyaya gelen güzel isim ailenin tek çocuğudur.

Beykent Üniversitesi Radyo Televizyon Bölümü’nden mezun olmuştur. Eğitim döneminde iken ismi Lig Tv olan ve günümüzde Beinsport olarak çalışmalarını sürdüren kanalda staj yapmıştır. Ayrıca, Başkent İletişim bünyesinde ise sunuculuk ve spikerlik dersleri alarak kendisini geliştirmiştir.

İlk profesyonel iş deneyimini ise Ulusal Kanal bünyesinde gerçekleştiren Dinçkol ilk dönem arka planda muhabir ve editör olarak çalışmıştır. İlerleyen süreçte ise yine aynı kanal bünyesinde gün içinde haberleri sunmaya başlamıştır.

Ulusal Kanal kariyerinin ardından Bugün TV’de görev yapmış, ardından Milliyet ile anlaşarak kariyerine Milliyet ile devam etmiştir. Milliyet’te Öykü Cengiz ile birlikte program hazırlayıp sunmuş daha sonra Kanal D’ye geçmiştir. Kanal D ekranlarında Kanal D Haber Hafta Sonu sunumunu gerçekleştirerek çalışmalarını sürdürmektedir. Kanal D ‘de daha önce Ahmet Hakan ardından Buket Aydın ve Gözde Atasoy gibi isimler haber kuşağında çalışmışlardır.
merve dinckol7

Merve Dinçkol Boyu, Kaç Yaşında?

Merve Dinçkol 36 yaşında ve 1.71 boyundadır. Doğum tarihi 6 Şubat 1986, burcu kova, kilosu ise 55’tir. Hangi takımı tutuyor sorusunun cevabı ise Beşiktaş ‘tır.

Merve Dinçkol Sevgilisi Kim?

Merve Dinçkol bekar’dır. 2017 yılında Ata Demirer ile birlikteliği sık sık medya ve magazin dünyasında gündeme gelmiştir. 2022 yılında ise yakışıklı oyuncu Feyyaz Şerifoğlu ile sevgili oldukları ve mutlu birlikteliklerinin sürdüğü belirtilmiştir.

Demirören Medya bünyesinde aktif olarak çalışmalarını ve kariyerini sürdüren güzel sunucu resmi sosyal medya hesaplarını da aktif bir şekilde kullanmaktadır. İnstagram hesabı @dinckolm ‘dur. 2023 yılı itibariyle resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 84bin civarındadır.

1 Yorum

  1. SIRADIŞI ALIŞILMIŞTAN VE OLAĞANDAN FARKLI. SIRADIŞI. ŞAŞIRTICI VE KUSURSUZ BİR ENERJİ. TASARIM HARİKASI. AYKIRI BİR GÜZELLİK SALINAN. IŞILTINIZ DAİM KALSIN. GÖRÜŞMEK ÜZERE

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz