Merve Dinçkol

1

Merve Dinçkol hakkında merak edilen kaç yaşında? boyu, kilosu kaç? nerede doğdu? eğitimi gibi soruların cevapları. Kısaca hayatı, kariyeri ve biyografi bilgileri.

1986 yılının Şubat ayında İstanbul Kadıköy’de dünyaya gelen güzel isim Beykent Üniversitesi Radyo Televizyon Bölümü’nden mezun olmuştur. Eğitim döneminde iken ismi Lig Tv olan ve günümüzde Beinsport olarak çalışmalarını sürdüren kanalda staj yapmıştır. Ayrıca Merve Dinçkol, Başkent İletişim bünyesinde ise sunuculuk ve spikerlik dersleri alarak kendisini geliştirmiştir.

İlk profesyonel iş deneyimini ise Ulusal Kanal bünyesinde gerçekleştiren Dinçkol ilk dönem arka planda muhabir ve editör olarak çalışmıştır. İlerleyen süreçte ise yine aynı kanal bünyesinde gün içinde haberleri sunmaya başlamıştır.

Ulusal Kanal kariyerinin ardından Bugün TV’de görev yapmış, ardından Milliyet ile anlaşarak kariyerine Milliyet ile devam etmiştir. Milliyet’te Öykü Cengiz ile birlikte program hazırlayıp sunmuş daha sonra Kanal D’ye geçmiştir. Kanal D ekranlarında Kanal D Haber Hafta Sonu sunumunu gerçekleştirerek çalışmalarını sürdürmektedir. Kanal D ‘de daha önce Ahmet Hakan ardından Buket Aydın ve Gözde Atasoy gibi isimler haber kuşağında çalışmışlardır.

Güzel isim balık burcudur, boyu 1.71 cm, kilosu ise 55’tir. Hangi takımı tutuyor sorusunun cevabı ise Beşiktaş ‘tır. Bekar olan Merve Dinçkol ‘un 2017 yılında Ata Demirer ile birlikteliği sık sık medya ve magazin dünyasında haber olarak yayınlanmıştır. Ancak günümüzde sevgilisi var mı? varsa kim? sorusunun cevabına henüz ulaşılamamıştır.

Demirören Medya bünyesinde aktif olarak çalışmalarını ve kariyerini sürdüren güzel sunucu resmi sosyal medya hesaplarını da aktif bir şekilde kullanmaktadır. 2019 yılı itibariyle resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 60,2bin civarındadır.

İlginizi Çekebilir :   Ali Baran

1 Yorum

  1. SIRADIŞI ALIŞILMIŞTAN VE OLAĞANDAN FARKLI. SIRADIŞI. ŞAŞIRTICI VE KUSURSUZ BİR ENERJİ. TASARIM HARİKASI. AYKIRI BİR GÜZELLİK SALINAN. IŞILTINIZ DAİM KALSIN. GÖRÜŞMEK ÜZERE

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz