KimNereli.net

Öykü Cengiz

Öykü Cengiz Kimdir?

Öykü Cengiz
Gerçek adı: Öykü Cengiz
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Bekar
Meslek: Haber Spikeri Sunucu
Doğum yeri: İstanbul

Öykü Cengiz Kimdir? Nereli? Kısaca Biyografisi

Öykü Cengiz hakkında merak edilen sunuculuk kariyeri. Peki nerede doğdu? burcu ne? kısaca kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

Başarılı sunucu 16 Ocak’ta İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Oğlak burcudur. Henüz 19 yaşında iken bir müzik kanalında müzik eğlence programı sunarak kariyerine adım atmıştır. 21 yaşına geldiğinde ise usta sunucu, spiker Gülgün Feyman tarafından haber spikerliğine teşvik edilmiştir. Kısa süre sonra haber spikerliğine geçiş yapan Öykü Cengiz, Kuşdili Eğitim Merkezi eğitmenleri’nden Gülgün Feyman, Attila Sarıkayalı, Bülent Özveren, Orhan Ertanhan ve Gökhan İçöz’den diksiyon dersleri almıştır.

2002 yılında İstanbul TV haber merkezi bünyesinde redaktör olarak çalışmış, kısa süre sonra ise ana haber spikeri Murat Atıl’dan da aldığı destek ile ana haberde yardımcı spiker olarak haber sunmaya başlamıştır.

Geçmişten günümüze bir çok televizyon kanalında sabah ve gece spikeri olarak çalışmalar gerçekleştirmiştir.

Kırık Hayatlar, Tatil Sabahı ve Hoş Vakitler isimli haber ve söyleşi programları hazırlamış ve sunmuştur. En son TYT Türk kanalı ile anlaşmış ve Öykü Cengiz’le Bu Sabah isimli programı sunmaya başlamıştır, diğer bir yandan Milliyet.com.tr için programlar hazırladığı belirtilmektedir.

2019 yılında Moon Life 2019 Ödül Töreni’nde Yılın En İyi Sabah Kuşağı Haber Sunucusu seçilmiştir. Son olarak sıkı bir Galatasaray taraftarı olduğunu da belirtebiliriz. Güzel sunucunun maalesef kaç yaşında olduğu, doğum yılı, boyu ve kilosu gibi merak edilen bilgilerine henüz ulaşılamamıştır.

Etiketler: ,

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Öykü Cengiz
Gerçek adı: Öykü Cengiz
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Bekar
Meslek: Haber Spikeri Sunucu
Doğum yeri: İstanbul
Popüler Kişiler Tümü
1.

Yusuf Aktaş

462.319 kez okundu

2.

Beren Saat

410.487 kez okundu

3.

Azad Yılmaz

380.034 kez okundu

4.

Ecrin Su Çoban

339.960 kez okundu

5.

Tarık Akan

304.052 kez okundu

6.

Tarkan

248.409 kez okundu

7.

Volkan Demirel

233.467 kez okundu

8.

Emre Mor

208.942 kez okundu

9.

Ersay Üner

205.350 kez okundu

10.

Serdar Ortaç

203.027 kez okundu