Öykü Cengiz

Öykü Cengiz hakkında merak edilen sunuculuk kariyeri. Peki nerede doğdu? burcu ne? kısaca kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

Başarılı sunucu 16 Ocak’ta İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Oğlak burcudur. Henüz 19 yaşında iken bir müzik kanalında müzik eğlence programı sunarak kariyerine adım atmıştır. 21 yaşına geldiğinde ise usta sunucu, spiker Gülgün Feyman tarafından haber spikerliğine teşvik edilmiştir. Kısa süre sonra haber spikerliğine geçiş yapan Öykü Cengiz, Kuşdili Eğitim Merkezi eğitmenleri’nden Gülgün Feyman, Attila Sarıkayalı, Bülent Özveren, Orhan Ertanhan ve Gökhan İçöz’den diksiyon dersleri almıştır.

2002 yılında İstanbul TV haber merkezi bünyesinde redaktör olarak çalışmış, kısa süre sonra ise ana haber spikeri Murat Atıl’dan da aldığı destek ile ana haberde yardımcı spiker olarak haber sunmaya başlamıştır.

Geçmişten günümüze bir çok televizyon kanalında sabah ve gece spikeri olarak çalışmalar gerçekleştirmiştir.

Kırık Hayatlar, Tatil Sabahı ve Hoş Vakitler isimli haber ve söyleşi programları hazırlamış ve sunmuştur. En son TYT Türk kanalı ile anlaşmış ve Öykü Cengiz’le Bu Sabah isimli programı sunmaya başlamıştır, diğer bir yandan Milliyet.com.tr için programlar hazırladığı belirtilmektedir.

2019 yılında Moon Life 2019 Ödül Töreni’nde Yılın En İyi Sabah Kuşağı Haber Sunucusu seçilmiştir. Son olarak sıkı bir Galatasaray taraftarı olduğunu da belirtebiliriz. Güzel sunucunun maalesef kaç yaşında olduğu, doğum yılı, boyu ve kilosu gibi merak edilen bilgilerine henüz ulaşılamamıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz