Melik Yiğitel

3

Melik Yiğitel son dönemlerde özellikle katıldığı canlı yayın televizyon programlarında yaptığı siyaset ve gündeme ilişkin yorumları ile dikkat çekmiştir. Hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Melik Yiğitel Kimdir?

Melik Yiğitel gazeteci, yazar, muhabir ve araştırmacı. Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon Sinema Bölümü mezunudur. 1995 senesinde mezun olan Yiğitel, ardından Ulusal Basın Ajansı ile gazetecilik mesleğine adım atmıştır. Daha sonra HBB Televizyonu ve Kanal D’de muhabir olarak çalışmış, 2002 yılından 2007 yılına kadar ise Show TV Haber müdürlük görevini üstlenmiştir.

Bugüne kadar Düşünce Kulübü, Son Baskı, Yeni Türkiye ve Siyaset 24 isimli siyasi tartışma programlarını hazırlayıp sunmuştur. 24 TV Ankara Haber Müdürü, aynı zamanda Kulis programını hazırlayıp sunan isim olmuştur.
Melik Yigitel1 jpg

Melik Yiğitel Nereli?

Melik Yiğitel baba tarafından aslen Diyarbakır’lıdır. Teyit edilmiş olmasa da bir çok kaynakta memleketinin Diyarbakır olduğu belirtiliyor.

Melik Yiğitel Kaç Yaşında?

Melik Yiğitel 50 yaşındadır. Doğum tarihi 1973, doğum yeri ise İstanbul’dur.

Haber Global ekranlarında Başak Şengül’ün sunduğu ve Mehmet Acet, Çağlar Cilara, Doç. Dr. Hulki Cevizoğlu’nun da katıldığı canlı yayın programına sık sık konuk olmaktadır. Özellikle CNN Türk ekranlarında Hande Fırat‘ın sunduğu Gece Görüşü programında yaptığı yorumlar ile dikkat çekmiştir.

Resmi twitter hesabı @melikyigitel resmi instagram hesabı ise @melikyigitel ‘dir.

Hangi partili? hangi partiye yakın sorusunun cevabı Adalet ve Kalkınma Partisi diyebiliriz. Evli olan Yiğitel’in eşi öğretmendir, ismi ise Meriç Murathan Yiğitel’dir. Sıkı bir Trabzonspor taraftarı olduğu da bilinen Yiğitel’in bilindiği kadarıyla eşi Trabzon’ludur.

3 Yorumlar

  1. akp sözcusü hüseyin çelik in koltuğunda
    gözü var bu vatandaşin böyle gazetecilikmi olur mv konuk saygısız sürekli sözünü kesip
    duruyo 2023 te mv adayi
    olucakmış izlenimi var gazeteci değil yandas koltuk meraklı

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz