İrem Sansak

İrem Sansak Sözcü Televizyonu Haber Programı Sunucusu. Hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

İrem Sansak Kimdir?

İrem Sansak moderatör, editör, haber programı sunucusu, muhabir. Azaphan Anadolu İletişim Meslek Lisesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümü’nde okumuştur. Ardından İstanbul Üniversitesi Radyo ve Televizyon Yayıncılığı Bölümü’nde Ön Lisans tamamlamış, Kocaeli Üniversitesi Sinema ve Televizyon Bölümü’nden mezun olmuştur.

İrem Sansak Nereli?

İrem Sansak İstanbul doğumlu, aslen Kafkaf Göçmeni’dir.

İrem Sansak Kaç Yaşında?

İrem Sansak 34 yaşındadır. Doğum tarihi 26 Mayıs 1988, burcu ikizler, doğum yeri İstanbul.
irem sansak6 jpg
Kısaca Hayatı:

Üniversite mezuniyeti sonrasında, Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde Pedagojik Formasyon alan Sankak, öğretmenlik diplomasını almıştır. Kocaeli’de Ortaokul’da stajer öğretmenlik yapmıştır. 1 sene öğretmenlik görevini sürdürmüş, 8. sınıf öğrencilerine medya okur yazarlığı dersleri vermiştir.

Çok küçük yaşlarda bale ile ilgilenen güzel isim, modern dans ve tiyatro eğitimleri almıştır. Ayrıca eski TRT spikeri Rana Elik’den diksiyon, Can Gürzap ve Arsen Gürzap çiftinin kurucusu olduğu Dialog Anlatım İletişim bünyesinde spikerlik ve sunuculuk eğitimi almıştır.

2004 ve 2005 yılları arasında Lise staj çalışmasını TGRT Haber Tv’de yapan Sansak, Fox TV, A Haber, ATV ve Haber Global ekranlarında yer almıştır. 2006 ve 2008 seneleri arasında Fox TV ekranlarında haber merkezinde editör olarak çalışmıştır. 2009 senesinde ATV’de haber merkezi bünyesinde muhabirlik yapmış, Haber Önü 5 Dakika isimli programı hazırlayıp sunmuştur. A Haber’de dış haberler ve saha muhabirliği yapmış, Mutfaktayız isimli yemek programının sunucu ve yapımcılığını üstlenmiştir. 2020 ve 2021 yılları arasında Haber Global’de hafta sonu haberlerini sunan Sansak, günümüz itibariyle Sözcü Televizyonunda Haber Programı sunucusu olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

İrem Sansak Boyu

İrem Sansak 1.65 boyundadır. İyi derecede İngilizce bilmektedir.

Resmi instagram hesabı ve twitter hesapları @iremsansak ‘dır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz