Hünkar Mutlu

Hünkar Mutlu hakkında merak edilen sorulara cevapları. Kaç yaşında? eğitimi, mesleki kariyeri, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1982 yılının Mart ayında dünyaya gelen Hünkar Mutlu ailenin 2. çocuğudur. Denizli’ye üniversite eğitimi için gitmiş ve orada yerel bir tv kanalı olan Deha Tv’de çalışmaya başlamıştır. 2009 senesinde KPSS daha sonra ise TRT tarafından açılan sınavları kazanmıştır. Sınavların ardından TRT Ankara Spor Dairesi bünyesinde görev almaya başlamıştır.

Bir süre Bank Asya 1. Lig karşılaşmalarını anlatan Hünkar Mutlu ayrıca Almanya’dan Futbol isimli bir program yapmıştır. Özellikle 2010 Dünya Kupası maçlarını anlatan ekipte yer aldığı dönemde dikkatleri üzerine çeken Mutlu, TRT Spor ve radyolarında bir çok maçın da spikerliğini üstlenmiştir. En son 2018 yılında Dünya Kupası’nda maç anlatmıştır.

Günümüzde TRT Spor ekranlarında yayınlanan Kaya Çilingiroğlu ve Alp Pehlivan ile birlikte Spor Hafta Sonu programında yer almaktadır. Maalesef medeni durumu, doğum yeri ve aslen nereli olduğu gibi bilgilerine henüz ulaşılamamış, araştırılmaktadır.

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz