Kaya Çilingiroğlu

Kaya Çilingiroğlu aslen nereli? kaç yaşında? kimdir? hakkında merak edilenler. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1964 yılında Almanya’da doğmuştur. Aslen Trabzon, Sürmene‘lidir. Annesi Gülümser, babası Hüseyin Kaya başarılı bir cerrah doktorudur. Kaya Çilingiroğlu 2 yaşına geldiğinde Türkiye’ye dönüş yapmışlardır.

Çilingiroğlu ilk, orta ve lise eğitimi İstanbul’da tamamlamıştır. Yıldız Lisesi’nden mezun olmuştur. Daha sonra Tıp Fakültesi’ni kazanarak üniversite hayatına başlamış ancak 4. sınıfta eğitimini yarıda bırakmıştır. Bar işletmeciliği, emlakçılık, borsa gibi çeşitli işlerde çalışmıştır. Aynı zamanda çeşitli spor dallarıyla yakından ilgilenmektedir. Yüzme, golf, racketball dallarında şampiyonluğu bulunmaktadır. Türk yüzme milli takım kaptanlığı yapmıştır.

Kaya Çilingiroğlu, sevilen ve popüler olan sanatçımız Hülya Avşar‘la yaklaşık 4 yıl flört etmiştir ve 1997 yılında evlenmeye karar vermişlerdir. 1998 yılında ise Zehra isimli çocukları dünyaya gelmiştir. Evlilikleri ihanet nedenleriyle  2005 yılında sonlanmıştır. Çift evliliklerinde  ve boşanma süreçlerinde de oldukça gündemde kalmıştır.

Çilingiroğlu, 2009 yılında Feraye Tenyolaç ile evlenmiştir. Bu evliliklerinden doğan oğluna Kaya Çilingiroğlu’nun babasının ismini koymuşlardır. Bu evlilikleri de ortak karar vererek 2014 senesinde bitmiştir. Yaklaşık 2 senedir oyuncu Seda Sevin ile beraberdir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz