KimNereli.net

Fem Güçlütürk

Fem Güçlütürk Kimdir?

Fem Güçlütürk
Gerçek adı: Fem Güçlütürk
Doğum Tarihi: 1968 (52 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Meslek: İş İnsanı
Mezuniyet: Boğaziçi Üniversitesi
Doğum yeri: Ankara

Fem Güçlütürk Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?

Fem Güçlütürk hakkında merak edilen sorulara cevaplar. Kaç yaşında? eğitimi, çalışmaları, aslen nereli? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1968 yılında Ankara’da dünyaya gelmiş, eğitim hayatını İstanbul’da sürdürmüş ve İstanbul’da yetişmiştir. Avusturya Ticaret Lisesi ardından, Boğaziçi Üniversitesi’nden mezun olmuş ve kısa bir süre Turizm sektöründe çalışmıştır.

Daha sonra 1990’lı senelerin ünlü gece kulüplerinden olan Pasha’da Halkla ilişkiler Müdürü olarak çalışmış ve Alarko’da çalışmaya devam etmiştir. Alarko macerasının ardından Berna Sağlam ile birlikte kurmuş olduğu Bernaylafem şirketinden ayrılarak sektör değiştirmiştir.

Uzun yıllar boyunca birçok şirket ve ajansta çalışan Fem Güçlütürk 2014 yılında ise kendisine ait Labofem Bitki Atölyesi’ni kurarak iş hayatını sürdürmeye karar verdi. İlk başlarda evden ve internet satışları ile devam etmiş, 2015 Ocak ayında ise dükkan / atölye’sini açmıştır.


Güçlütürk seyahat ve motosiklet tutkunudur. Günümüzde yaşantısını Muğla’da bitkiler ile iç içe sürdürmektedir. Muğla’da 2 dönümlük bir arazideki yeni evinde İstanbul’dan götürdüğü bitkilere eklenen meyve ağaçları, süs bitkileri ve su bitkileri ile kendine mini bir botanik bahçesi yarattı. Elinden bu güne kadar 600 çeşit bitki geçmiştir, her birisi ile kendisi ilgilenmektedir. Kesilmiş hiç bir şey olmadığını, çiçeğin yeşili için değil de bütünü için ilgi duyanlara hizmet vermektedir.

Bir ev alırken dairenin balkonunda hayatında hiç görmediği bitkiler olduğunu, ardından onların kendisine kaldığını belirtmiştir. Bir süre sonra Etiler’de bir apartmana taşınmış orada bulunan teras’a onları da götürmüş ve macerası bitkiler ile kısaca bu şekilde başlamıştır.

Labofem’in yer aldığı kitaplar;

Urban Jungle: Living and Styling with Plants
Evergreen: Living with Plants

2017 yılında Labofem Online Bitki Atölyesi Youtube kanalını kuran Fem Güçlütürk bilgi birikimini ve tecrübelerini takipçileri ile paylaşmaya devam etmektedir.

YORUMLAR

Yazıya 2 yorum yapılmış.

  1. Saadet Kent 14 Aralık 2019

    FEM Hanımı tebrik ediyorum bitki aşığı olarak tabiatla uğraşan insanlara hayranım sizlerden yararlanacağıma inanıyorum

  2. Ziya Nur Bilgin 29 Şubat 2020

    Başka Hayatı bugün tesadüfen seyrettim, isminden dolayı, Çekirgenin Gözleri soğuk geldi ama iyi ki seyretmeye devam etmişim. Kafadengi ,ismiini ilk defa duyduğum bir insanla tanıştım. Yapamadıklarımı yapanlara gıpta etmekle yetiniyorum, yaş 75.

Fem Güçlütürk
Gerçek adı: Fem Güçlütürk
Doğum Tarihi: 1968 (52 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Meslek: İş İnsanı
Mezuniyet: Boğaziçi Üniversitesi
Doğum yeri: Ankara
Popüler Kişiler Tümü
1.

Yusuf Aktaş

493.437 kez okundu

2.

Azad Yılmaz

481.877 kez okundu

3.

Beren Saat

422.762 kez okundu

4.

Ecrin Su Çoban

392.253 kez okundu

5.

Tarık Akan

310.143 kez okundu

6.

Tarkan

258.178 kez okundu

7.

Volkan Demirel

239.607 kez okundu

8.

Emre Mor

214.875 kez okundu

9.

Serdar Ortaç

213.839 kez okundu

10.

Ersay Üner

211.188 kez okundu