KimNereli.net

Fem Güçlütürk

Fem Güçlütürk Kimdir?

Fem Güçlütürk
Gerçek adı: Fem Güçlütürk
Doğum Tarihi: 1968 (51 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Meslek: İş Kadını
Mezuniyet: Boğaziçi Üniversitesi
Doğum yeri: Ankara

Fem Güçlütürk Kimdir? Nereli? Kısaca Biyografisi

Fem Güçlütürk hakkında merak edilen sorulara cevaplar. Kaç yaşında? eğitimi, çalışmaları, aslen nereli? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1968 yılında Ankara’da dünyaya gelmiş, eğitim hayatını İstanbul’da sürdürmüş ve İstanbul’da yetişmiştir. Avusturya Ticaret Lisesi ardından, Boğaziçi Üniversitesi’nden mezun olmuş ve kısa bir süre Turizm sektöründe çalışmıştır.

Daha sonra 1990’lı senelerin ünlü gece kulüplerinden olan Pasha’da Halkla ilişkiler Müdürü olarak çalışmış ve Alarko’da çalışmaya devam etmiştir. Alarko macerasının ardından Berna Sağlam ile birlikte kurmuş olduğu Bernaylafem şirketinden ayrılarak sektör değiştirmiştir.

Uzun yıllar boyunca birçok şirket ve ajansta çalışan Fem Güçlütürk 2014 yılında ise kendisine ait Labofem Bitki Atölyesi’ni kurarak iş hayatını sürdürmeye karar verdi. İlk başlarda evden ve internet satışları ile devam etmiş, 2015 Ocak ayında ise dükkan / atölye’sini açmıştır.


Güçlütürk seyahat ve motosiklet tutkunudur. Günümüzde yaşantısını Muğla’da bitkiler ile iç içe sürdürmektedir. Muğla’da 2 dönümlük bir arazideki yeni evinde İstanbul’dan götürdüğü bitkilere eklenen meyve ağaçları, süs bitkileri ve su bitkileri ile kendine mini bir botanik bahçesi yarattı. Elinden bu güne kadar 600 çeşit bitki geçmiştir, her birisi ile kendisi ilgilenmektedir. Kesilmiş hiç bir şey olmadığını, çiçeğin yeşili için değil de bütünü için ilgi duyanlara hizmet vermektedir.

Bir ev alırken dairenin balkonunda hayatında hiç görmediği bitkiler olduğunu, ardından onların kendisine kaldığını belirtmiştir. Bir süre sonra Etiler’de bir apartmana taşınmış orada bulunan teras’a onları da götürmüş ve macerası bitkiler ile kısaca bu şekilde başlamıştır.

Labofem’in yer aldığı kitaplar;

Urban Jungle: Living and Styling with Plants
Evergreen: Living with Plants

2017 yılında Labofem Online Bitki Atölyesi Youtube kanalını kuran Fem Güçlütürk bilgi birikimini ve tecrübelerini takipçileri ile paylaşmaya devam etmektedir.

Etiketler:

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Fem Güçlütürk
Gerçek adı: Fem Güçlütürk
Doğum Tarihi: 1968 (51 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Meslek: İş Kadını
Mezuniyet: Boğaziçi Üniversitesi
Doğum yeri: Ankara
Popüler Kişiler Tümü
1.

Beren Saat

384.967 kez okundu

2.

Yusuf Aktaş

337.639 kez okundu

3.

Güncel Öztürk

316.555 kez okundu

4.

Tarık Akan

293.713 kez okundu

5.

Mustafa Miraç Kaya

226.646 kez okundu

6.

Tarkan

225.534 kez okundu

7.

Volkan Demirel

221.568 kez okundu

8.

Emre Mor

195.204 kez okundu

9.

Ersay Üner

190.760 kez okundu

10.

Serdar Ortaç

183.492 kez okundu