KimNereli.net

Eyüp Sultan Aylar

Eyüp Sultan Aylar Kimdir?

Eyüp Sultan Aylar
Gerçek adı: Eyüp Sultan Aylar
Doğum Tarihi: 1989 (31 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Evli
Meslek: Müzisyen Şarkıcı Yarışmacı
Mezuniyet: Ege Üniversitesi
Doğum yeri: Kars

Eyüp Sultan Aylar Kimdir? Nereli? Kısaca Biyografisi

Eyüp Sultan Aylar katıldığı O Ses Türkiye yarışması ile adından söz ettirmeyi başarmıştır. Peki kaç yaşında? aslen nereli? Evli mi? eğitimi, çalışmaları, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1989 yılında dünyaya gelen Eyüp Sultan Aylar aslen Kars’lıdır. Ege Üniversitesi Konservatuvar Bölümü’nden mezun olan Aylar’ın konservatuvar’da meslek sazı kaval’dır.

Ses sanatçısı, müzisyen ve eğitmen kimlikleri ile tanınmakta, doğuştan görme engelli’dir. Buna rağmen henüz 5 yaşında iken müzik ile ilgilenmeye başlamıştır. Günümüzde kaval, ney ve org çalabilmektedir.


2019 senesinde Tv 8 ekranlarında yayınlanan O Ses Türkiye isimli yarışmaya katılmıştır. Yarışmada seslendirdiği Aynalar isimli eser ile tüm jürileri döndürmeyi başarmıştır. Hadise, Murat Boz, Beyazıt Öztürk ve Seda Sayan başarılı ses için kıyasıya bir mücadeleye girmiş, tercihini ise Hadise’den yana kullanmıştır. Ayrıca yarışmada Aynalar isimli eserin yanı sıra Fikrimin İnce Gülü isimli eseri de seslendiren başarılı ismi tüm müzik severler büyük bir keyifle dinlemiştir.

Geçmiş yıllarda yine bir kez ekran deneyimi yaşamış, Trt Müzik’te yayınlanmış olan ve Metin Özülkü‘nün sunduğu Engelsiz Sahne isimli program da da sesini ve yeteneğini tüm müzik severler ile buluşturmuştur.

Günümüzde yaşantısını İstanbul, Karagümrük Fatih’te sürdürmektedir. Daha önce uzun yıllar İzmir Bornova’da yaşamıştır. Evli olan

Fatih Atatürk Çağdaş Yaşam Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde öğretmenlik yapan Eyüp Sultan Aylar evlidir. Yarışmada jüriler ile sohbet esnasında gülmeyi ve güldürmeyi çok sevdiğini, neşeli bir kimliğe sahip olduğunu dile getirmiştir. Katıldığı O Ses Türkiye yarışmasında finale kadar yükselmeyi başarmıştır.

O Ses Türkiye Diğer Kişiler

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Eyüp Sultan Aylar
Gerçek adı: Eyüp Sultan Aylar
Doğum Tarihi: 1989 (31 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Evli
Meslek: Müzisyen Şarkıcı Yarışmacı
Mezuniyet: Ege Üniversitesi
Doğum yeri: Kars
Popüler Kişiler Tümü
1.

Yusuf Aktaş

473.733 kez okundu

2.

Azad Yılmaz

415.565 kez okundu

3.

Beren Saat

415.233 kez okundu

4.

Ecrin Su Çoban

357.218 kez okundu

5.

Tarık Akan

306.341 kez okundu

6.

Tarkan

252.099 kez okundu

7.

Volkan Demirel

235.877 kez okundu

8.

Emre Mor

211.206 kez okundu

9.

Ersay Üner

207.451 kez okundu

10.

Serdar Ortaç

206.682 kez okundu