Eyüp Sultan Aylar

0

Eyüp Sultan Aylar katıldığı O Ses Türkiye yarışması ile adından söz ettirmeyi başarmıştır. Peki kaç yaşında? aslen nereli? Evli mi? eğitimi, çalışmaları, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1989 yılında dünyaya gelen Eyüp Sultan Aylar aslen Kars’lıdır. Ege Üniversitesi Konservatuvar Bölümü’nden mezun olan Aylar’ın konservatuvar’da meslek sazı kaval’dır.

Ses sanatçısı, müzisyen ve eğitmen kimlikleri ile tanınmakta, doğuştan görme engelli’dir. Buna rağmen henüz 5 yaşında iken müzik ile ilgilenmeye başlamıştır. Günümüzde kaval, ney ve org çalabilmektedir.


2019 senesinde Tv 8 ekranlarında yayınlanan O Ses Türkiye isimli yarışmaya katılmıştır. Yarışmada seslendirdiği Aynalar isimli eser ile tüm jürileri döndürmeyi başarmıştır. Hadise, Murat Boz, Beyazıt Öztürk ve Seda Sayan başarılı ses için kıyasıya bir mücadeleye girmiş, tercihini ise Hadise’den yana kullanmıştır. Ayrıca yarışmada Aynalar isimli eserin yanı sıra Fikrimin İnce Gülü isimli eseri de seslendiren başarılı ismi tüm müzik severler büyük bir keyifle dinlemiştir.

Geçmiş yıllarda yine bir kez ekran deneyimi yaşamış, Trt Müzik’te yayınlanmış olan ve Metin Özülkü‘nün sunduğu Engelsiz Sahne isimli program da da sesini ve yeteneğini tüm müzik severler ile buluşturmuştur.

Günümüzde yaşantısını İstanbul, Karagümrük Fatih’te sürdürmektedir. Daha önce uzun yıllar İzmir Bornova’da yaşamıştır. Evli olan

Fatih Atatürk Çağdaş Yaşam Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde öğretmenlik yapan Eyüp Sultan Aylar evlidir. Yarışmada jüriler ile sohbet esnasında gülmeyi ve güldürmeyi çok sevdiğini, neşeli bir kimliğe sahip olduğunu dile getirmiştir. Katıldığı O Ses Türkiye yarışmasında finale kadar yükselmeyi başarmıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz