Enes Yolcu

Enes Yolcu Aranjör – Müzisyen ve Şarkıcı. 2020 senesinde, ilk single çalışmasını Sinan Akçıl ile Bye Bye adlı şarkı ile gerçekleştirmiştir. Hakkında ise hayranları ve müzik severler tarafından bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kimdir? aslen nereli? kaç yaşında? eğitimi, müzik kariyeri. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Enes Yolcu Kimdir? Nereli

Henüz 3-4 yaşlarında iken bağlama çalmaya ve şarkı söylemeye başlamıştır. Lise dönemine kadar hobi olarak çalmıştır. Lise eğitiminin ardından Polis olacakken yönünü müziğe çevirmiştir. Lisede ki müsamere için Konservatuvar’dan gelen hocaların üstün bir yeteneğe sahip olduğunu söylemeleri sonrasında Polislikten vazgeçmiştir. Ancak Konservatuvar sınavları için geç kalmış, son 2 ay çalışma vakti kalmıştır. Ona rağmen 2 ay gibi kısa bir sürede çalışarak Konservatuvar Temel Bilimler Bölümü’ne derece ile girmiştir. Mezun olmuş ve Müzik Öğretmeni olmuş ancak hiç yapmamıştır.

Enes Yolcu Boyu, Kaç Yaşında?

1995 yılının Ocak ayında İstanbul, Pendik’te dünyaya gelmiştir. Baba tarafından aslen Kars, anne tarafından ise aslen Artvin’li, doğma büyüme İstanbul’ludur. 2021 yılı itibariyle 26 yaşındadır. Boyu 1.82 cm, burcu ise oğlak.

Konservatuvar da okurken İbrahim Erkal ile tanışmış, 18 yaşında iken onun orkestra şefi müzik yönetmeni ve manevi oğlu olmuştur. Aynı yıllarda, Demet Akalın, Sibel Can, Sinan Akçıl, İbrahim Erkal, Merve Özbey, Bilal Sonses, Irmak Arıcı, Ercan Saatçi, Oktay Kaynarca, Tuğba Yurt ve Tan Taşçı gibi ülkemizin ünlü sanatçılarının albüm, şarkı ve sahne çalışmalarında enstümanları ile yer almıştır. Ayrıca Burhan Çaçan ve İbrahim Erkal gibi arabesk dünyasının efsane isimlerinin albümlerini yönetmiştir.

Bilinen bir çok film, dizi ve reklam müziklerinde yine enstrümanları ile yer almıştır. Enes Yolcu, 2020 yılında ilk single şarkısını ağabeyim dediği Sinan Akçıl ile bye bye şarkısıyla yapmıştır. Ve hala bir çok yeni nesil şarkıcının aranjörlüğünü yapmaktadır. Aynı zamanda bir çok sanatçının albümlerine enstrümanları ile eşlik etmeye ve yeni şarkılarını yapmaya devam etmektedir.

Resmi instagram hesabı @enesyolcu__. Günümüz itibariyle takipçi sayısı 24,9bin civarında, sayı her geçen gün artmaya devam etmektedir.


1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz